معماری
خانه / پلی استیشن 5 / ثبت اختراع جدید سونی به قابلیت رونمایی نشده‌ی پلی‌ استیشن ۵ اشاره دارد

ثبت اختراع جدید سونی به قابلیت رونمایی نشده‌ی پلی‌ استیشن ۵ اشاره دارد

به نظر می‌سد کنسول پلی‌ استیشن ۵ ویژگی‌های نرم‌افزاری مختلفی داشته باشد که هنوز شرکت سونی به طور رسمی از آن‌ها رونمایی نکرده است. اگر اختراع جدید سونی که از طریق لیست ثبت اختراعاعات فاش شده است حقیقت داشته باشد، سیستم راهنمایی در بازی‌ها و تعامل میان بازی‌بازان بیش از پیش گسترش می‌یابد.

اختراع جدید سونی

چندی پیش یک ثبت اختراع جدید مرتبط با پلی‌استیشن در فضای مجازی قرار گرفت که احتمالاََ به یکی از ویژگی‌های اساسی و البته رونمایی نشده‌ی پلی‌استیشن ۵ اشاره دارد. در بخش توضیحات این ثبت اختراع به طور مستقیم نامی از پلی‌استیشن ۵ به میان نیامده است اما با توجه به عملکردش احتمال می‌دهیم برای این پلتفرم در نظر گرفته شده باشد. به طور خلاصه ثبت اختراع مذکور قابلیت به اشتراک گذاشتن آمار و جزئیات فایل‌های ذخیره را از طریق شبکه‌ی پلی‌استیشن به بازی‌بازان می‌دهد و ما احتمال می‌دهیم که در تعطیلات امسال پلی‌ استیشن ۵ با این قابلیت عرضه شود.

عملکرد ثبت اختراع جدید سونی به طور مستقیم با روشی نوین برای به اشتراک گذاشتن بازی‌های ویدیویی و قسمت‌های مختلف آن با سایر بازی‌بازان ارتباط دارد به این شکل که شما می‌توانید جزئیات آماری و بخش‌های جداگانه‌ای از فایل‌های ذخیره‌ای خود را با سایر بازی‌بازان به اشتراک بگذارد و جالب است بدانید بخش‌هایی که در نظر می‌گیرید برای بازی‌بازانی که به اشتراک می‌گذارید قابل بازی خواهد بود. شما می‌توانید بازی خود را به بخش‌های مختلفی تقسیم کنید سپس آن‌ها را با کاربران دیگر در شبکه‌ی پلی‌استیشن به اشتراک بگذارید. با بیانی ساده‌تر این قابلیت به بازی‌بازان اجازه‌ می‌دهد بخش‌های تمرینی، گیم‌پلی‌های ثبت شده و دموهای خود را به سایرین ارائه دهند.

در قسمت توضیحات این ثبت اختراع آمده است:

    یک روش و سیستم جدید برای به اشتراک گذاشتن بازی‌های ویدیویی که به کاربران اجازه می‌دهد قسمت‌های مختلف بازی‌های ویدیویی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند به گونه‌ای که کاربران دیگر توانایی دیدن یا تجربه کردن آن‌ قسمت‌ها را داشته باشند. آمار و جزئیات عددی ثبت شده در آن قسمت نیز برای بازی‌باز دیگر اعمال می‌شود تا دقیقاََ بازی‌باز همان تجربه‌ را به صورت یکسان داشته باشد. با فعال کردن اشتراک‌گذاری بازی‌های ویدیویی، لذت کاربر و شهرت آن بازی ویدیویی نیز افزایش می‌یابد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا این ثبت اختراع به کنسول نسل بعدی سونی، پلی‌ استیشن ۵، راه پیدا می‌کند یا خیر اما ما می‌دانیم که برروی کنترلر این کنسول یک دکمه “خلق” (Create) وجود دارد. امیدواریم در رویداد State of Play بعدی ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پلی‌استیشن ۵ مشخص شود.

به این نکته توجه داشته باشید که ثبت اختراعات همیشه به نسخه‌ی نهایی محصولات راه پیدا نمی‌کنند و خیلی از آن‌ها در مرحله‌ی مفهومی باقی می‌مانند.

Telegram
T.me/giftcardarzan
Instagram
Instagram>giftcardbaz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *