معماری
خانه / لیست قیمت و تخفیف / تخفیف های استیم برای توسعه دهندگان غیرمنطقی است

تخفیف های استیم برای توسعه دهندگان غیرمنطقی است

توسعه دهندگان و عرضه کنندگان بازی‌های کامپیوتری از تخفیف های استیم رضایت ندارند و همین مسئله باعث شده تا بسیاری از آن‌ها برای عرضه بازی‌های خود در این سرویس دلسرد شوند.

تخفیف های استیم

بر اساس نتیجه نظرسنجی جدید موسسه GDC State بسیاری از توسعه دهندگان بر این باور هستند که تخفیف‌های ۳۰ درصدی استیم زیاد مناسب نیستند و روشی قدیمی برای جذب کاربران برای خرید بازی‌ها به حساب میایند. نزدیک ۲۵ درصد از توسعه دهندگانی که در این نظر سنجی شرکت گرده‌اند و معادل ۱۰۰۰ نفر از آن‌ها بر این باور هستند که درآمد آن‌ها از استیم، مناسب نیست و باید به حالت ۸۵ و ۱۵ درصد در نظر گرفته شود.

آن‌ها از استیم می‌خواهند تا همانند اپیک گیم ۸۵ درصد از درآمد حاصل از فروش بازی‌ها را به توسعه دهندگان ارائه دهد و تنها ۱۵ درصد را به عنوان حق کمیسیون دریافت کند.

۱۰ درصد از توسعه دهندگان، معادل ۴۰۰ مورد از آن‌ها بر این باور هستند Valve نزدیک به ۲۱ درصد از سهم فروش بازی‌ها را ب عنوان کمیسیون دریافت می‌کند. علاوه بر این، تنها ۶ درصد از آن‌ها بر این باور هستند که نرخ فروش و ارائه سهم بازی‌ها در استیم منصفانه است.

این مسئله به طور کامل نشان می‌دهد که بسیاری از توسعه دهندگان و استودیوهای ساخت بازی از نرخ فروش بازی‌ها در استیم راضی نیستند و بر این باور هستند که فروش بازی‌ها با تخفیف‌های ویژه باعث می‌شود تا درآمد آن‌ها کم‌تر نیز بشود. این مسئله در آینده ممکن است به دلسرد شدن توسعه دهندگان از عرضه بازی‌های خود در استیم روبرو شود و آن‌ها به استورهای رقیب نظیر اپیک گیم مهاجرت کنند تا بتوانند از آن طریق درآمد بیشتری برای فروش و عرضه بازی‌های خود به صورت قانونی داشته باشند.

تخفیف های استیم
Telegram
تخفیف های استیم
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *