معماری
خانه / پلی استیشن 5 / شایعه | تاریخ رونمایی کنسول پلی‌ استیشن ۵ و زمان عرضه‌ی آن فاش شد

شایعه | تاریخ رونمایی کنسول پلی‌ استیشن ۵ و زمان عرضه‌ی آن فاش شد

به تازگی شایعه‌ هایی در مورد تاریخ رونمایی کنسول پلی‌ استیشن ۵ شنیده میشه که باید دید سونی کی از کنسول نسل نهمی خود رونمایی میکند. در صورت حقیقت داشتن این اطلاعات باید در بازه‌ی زمانی مشابه عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۴ در ماه نوامبر، منتظر محصول جدید شرکت سونی باشیم.

تاریخ رونمایی کنسول پلی‌ استیشن 5

طبق گفته‌ی سونی، این شرکت همچنان در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی کنسول پلی‌ استیشن ۵ در تعطیلات سال ۲۰۲۰ است. با این وجود تاکنون اطلاعات دقیقی در مورد زمان انتشار آن اعلام نشده و حتی تاریخ رونمایی از این کنسول نیز مشخص نیست. اما به تازگی یکی از فاش‌کنندگان اطلاعات که تاکنون اخباری را از شرکت سونی منتشر کرده است، ادعا دارد که از اطلاعات مربوط به زمان عرضه و رونمایی کنسول پلی‌ استیشن ۵ آگاهی دارد.

طبق گفته‌های PSErebus از کنسول پلی‌ استیشن ۵ در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ (۲ ژوئن ۲۰۲۰) رونمایی خواهد شد. او ادعا دارد که این اطلاعات از منبعی بدست آمده که گفته است رونمایی از کنسول پلی‌استیشن ۵ در اواخر ماه مه انجام می‌شود. سپس PSErebus به تاریخ عرضه‌ی این کنسول نیز اشاره کرد و عنوان داشت همانطور که کنسول پلی‌استیشن ۴ در ماه نوامبر عرضه گردید، کنسول نسل بعدی سونی نیز در روز ۳۰ آبان ۱۳۹۹ (۲۰ نوامبر ۲۰۲۰) روانه‌ی بازار خواهد شد. باید توجه داشت که بیشتر پیش‌بینی‌ها و شایعات منتشر شده حول این مطلب به همین تاریخ اشاره داشته‌اند اما تا تایید رسمی شرکت سونی نمی‌توان به آن‌ها اعتبار بخشید.

بیشتر بخوانید: شایعه | تاریخ اعلام رونمایی از پلی استیشن ۵

البته PSErebus در گذشته برخی از ادعاهای بزرگ دیگری راجع به پلی‌ استیشن ۵ مطرح کرده است که به در نهایت درست نبوده‌اند؛ به عنوان مثال PSErebus ادعا کرد که پیش‌خرید کنسول پلی‌ اسیتشن ۵ از ماه مارس آغاز خواهد شد، در حالی که ماه مارس گذشت و خبری از پیش‌فروش این کنسول منتشر نشد. البته می‌توان حدس زد که احتمالا شرکت سونی این قصد را داشته است اما به دلیل برخی مشکلات احتمالی مرتبط با ویروس کرونا یا برخی سیاست‌های تجاری زمان این کار را به تاخیر انداخته باشد.

همچنین PSErebus در مورد قابلیت پشتیبانی از نسل قبل کنسول پلی‌ استیشن ۵ نیز خبر داد اما وی به پشتیبانی از تمام نسل‌های پلی‌استیشن اشاره داشته است و ما می‌دانیم که طبق اعلام سونی این کنسول فقط از عناوین پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد. پس با این حساب اطلاعات منتشر شده توسط PSErebus فقط اندکی درست بوده‌اند.

حال باید در نظر داشت که در صورت حقیقت داشتن این اطلاعات یا اینکه صرفا یک شایعه هستند، طرفداران پلی‌استیشن بی‌صبرانه منتظر رونمایی از این کنسول نسل نهمی و مشخص شدن تاریخ انتشار آن خواهند بود.

تاریخ رونمایی کنسول پلی‌ استیشن 5
Telegram
تاریخ رونمایی کنسول پلی‌ استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *