معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر از نگاه مجله‌ی EDGE

تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر از نگاه مجله‌ی EDGE

به رسم همیشه، مجله‌ی EDGE، امروز لیستی از بازی‌هایی که به نظر آن‌ها تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر در بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ بوده‌اند را منتشر کرده است. قابل توجه است که بدانید لیست منتشر شده از هیچ رتبه‌بندی خاصی پیروی نمی‌کند.

تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر

همیشه در هر صنعتی، پروژه‌های زیادی ساخته می‌شوند؛ بعضی از آن‌ها ماندگار شده و بعضی دیگر به سرعت از یادها می‌روند. بعضی‌ها معیارهای مخاطبین را تغییر می‌دهند و بعضی دیگر تنها تلاش می‌کنند به معیارهای تعیین شده دست پیدا کنند. این چرخه در تمام صنعت‌های امروزه جریان دارد و نمی‌توان منکر آن شد. نکته‌ی جالب این قضیه‌ آن جا است که بدانید این پروژه‌های تاثیرگذار یا البته پوچ و بی‌هدف، کاملا سلیقه‌ای بوده و نظر هر کسی با نظر فرد دیگر، متفاوت خواهد بود.

قطعا اگر در صنعت بازی‌های ویدئویی بخواهیم بحث کنیم، نظرات بسیار متفاوتی را دریافت خواهیم کرد. شاید کسی معتقد باشد که Witcher 3 آن عنوانی بود که توانست واقعا تاثیر زیادی برروی سبک نقش آفرینی بگذارد، ولی از طرف دیگر ممکن است که فرد دیگری، بازی Mass Effect 2 را در چنین جایگاهی بداند. نظرات مختلف همیشه وجود دارند و بحث بر سر عناوین مختلف نظیر برتری The Last of Us در حیطه‌ی داستان‌سرایی یا Bioshock Infinite همیشه باقی خواهد ماند. بیایید نکته‌ای مهم را در این میان ذکر کنیم. در حقیقت، همیشه لازم نیست که بیان کنیم که یک بازی، در یک حیطه، از بازی دیگر برتر است. لازم نیست که بگوییم یک بازی سلطان نسل هشتم بوده و یک بازی دیگر حتی نمی‌تواند به معیارهای تعیین شده برای سبک خود برسد. لازمه‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی، بیان نکات مثبت و تقویت آنان است. امکان ندارد عنوانی منتشر شود و دارای یک نکته‌ی مثبت نباشد. پس آن نکته‌ی مثبت را مد نظر بگیریم و تلاش کنیم که با آن نکته، بازی مذکور را یادآور شویم. به عبارتی دیگر، به جای رتبه‌بندی عناوین مختلف از نظر کیفیت در حیطه‌های مختلف، بگوییم که هر دو بازی خوب و تاثیرگذار بودند؛ این بازی به روش خود و بازی دیگر نیز به روش خود.

کاری که مجله‌ی EDGE در هر تقریبا ۱۰ سال انجام می‌‎دهد، دقیقا چنین چیزی است. لیستی ۱۰ موردی از عناوین تاثیرگذار سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ منتشر شده است که اگر دقت کنید هیچ‌گونه رتبه‌بندی و برتری در میان لیست وجود ندارد. ذکر نشده است که برای مثال The Walking Dead از بازی Destiny برتر است. در توضیحات لیست نیز چنین بیان شده است:

    دقت کنید که بازی‌های مذکور در لیست، لزوما بهترین بازی‌ها نیستند.

در ادامه می‌توانید لیست تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر از نگاه مجله‌ی EDGE را مشاهده کنید.

Amnesia: The Dark Descent
Broken Age
Dark Souls
Destiny
DOTA 2
Fortnite
Gone Home
GTA V
Minecraft
Spelunky
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
The Walking Dead

به نظر شما، تاثیرگذارترین عناوین این دهه کدام بازی‌ها هستند؟

تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر
Telegram
تاثیرگذارترین بازی های دهه‌ی اخیر
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *