معماری
خانه / پلی استیشن 5 / به گفته پیرس هاردینگ-رولز فروش PS5 بیشتر از ایکس باکس سری ایکس خواهد بود

به گفته پیرس هاردینگ-رولز فروش PS5 بیشتر از ایکس باکس سری ایکس خواهد بود

این روزها با رونمایی از کنسول PS5 تحلیل‌گران صنعت گیم درحال پیش‌بینی آینده نبرد میان کنسول‌های نسل بعد هستند و پیرس هاردینگ-رولز (Piers Harding-Rolls) تحلیل‌گر ارشد وبسایت Ampere Analysis نیزبه‌تازگی گزارشی را در مورد میزان فروش احتمالی هر دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ منتشر کرده است که براساس آن مارکت کنسول‌ها حداقل برای یک نسل دیگر همچنان داغ باقی خواهد ماند؛ دلیل اصلی آن را نیز شاید بتوان ارتقای سخت افزاری کنسول‌های نسل بعد و تجربه‌های سرگرم کننده‌ای دانست که این دو کنسول به ارمغان می‌آورند.

PS5

طبق گفته‌های هاردینگ-رولز، میزان فروش هر دو کنسول در زمان عرضه تقریبا مشابه خواهد بود اما درنهایت کنسول پلی استیشن ۵ از نظر میزان فروش بالاتر از رقیب خود قرار می‌گیرد. وی پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۴ بیش از ۶۶ میلیون واحد از کنسول جدید سونی به‌فروش خواهد رسید و این میزان برای کنسول جدید مایکروسافت در حدود ۳۷ میلیون واحد خواهد بود.

با درنظر داشتن نکات ذکر شده، به‌عقیده هاردینگ-رولز مارکت کنسول‌ها دیگر جایی برای رشد کردن ندارد. وی در گزارش خود به این موضوع اشاره دارد که میزان فروش کنسول‌ها پس از دوره کنسول پلی استیشن ۲ و ایکس باکس که در مجموع حدود ۱۷۹ میلیون واحد از این کنسول‌ها فروش رفت، رو به کاهش است. در نسل قبل نیز حدود ۱۷۱ میلیون واحد از کنسول‌های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ فروخته شد و این موضوع برای کنسول‌های نسل کنونی حدود ۱۵۷ میلیون واحد است.

درادامه این گزارش هاردینگ-رولز اذعان داشته است که وضعیت مارکت همچنان قابل توجه است و حداقل تا پایان چرخه زندگی کنسول‌های نسل بعد همانند همیشه بزرگ باقی خواهد ماند اما چیزی که در طی دهه گذشته ثابت شده است، این است که با وجود گسترش عرضه کنسول‌ها در مناطق مختلف، افزایش میزان فروش کنسول‌های مایکروسافت و سونی تحقق نیافته است. این تحلیل‌گر همچنین عقیده دارد که قیمت احتمالی کنسول‌های پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس بین ۴۵۰-۵۰۰ دلار خواهد بود.

نظرات خودتون را با ما به اشتراک بگذارید؟؟؟؟

PS5
Telegram
PS5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.