معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / بهترین بازی های ماشینی | پیست‌های شعله‌ور

بهترین بازی های ماشینی | پیست‌های شعله‌ور

با نزدیک شدن به اواخر نسل هشتم، یکی از لذت بخش ترین کارهایی که می توان انجام داد، تکیه دادن و فکر کردن به بهترین بازی هایی است که در این نسل تجربه کردیم. نسل هشتم در کل نسل خوبی برای گیمرها بود. شاید نتوانیم از این نسل به عنوان بهترین نسل یاد کنیم (شاید هم بتوانیم؛ همه چیز به این چند ماه آخر و سیل بازی های جدید و مورد انتظارمان بستگی دارد)، اما قطعاً بازی های خوبی در تمام سبک ها تولید شدند که هیچ گاه آن ها را از خاطر نخواهیم برد. از انحصاری های سونی مثل گاد آو وار و آنچارتد ۴ گرفته، تا مولتی پلتفرم هایی مثل Red Dead Redemption 2 و ویچر ۳ و عناوین انحصاری مایکروسافت مانند سری Gears و فورتزا. در جریان همین رده بندی کردن ها، گفتیم شاید فکر خوبی باشد تا آن ها را با هم به اشتراک بگذاریم تا بتوانیم بیشتر درباره‌شان با یکدیگر گپ بزنیم و گفت و گو کنیم. بنابراین امروز به سراغ سبک بهترین بازی های ماشینی رفتیم تا بار دیگر مروری داشته باشیم بر تخت گاز راندن هایمان در پیست های پیچ در پیچ، صاف، بارانی، برفی و آفتابی در روز و شب.

بهترین بازی های ماشینی

چیزی که درباره ی سبک ریسینگ کمی متفاوت تر از سایر سبک هاست، این است که شاید هر گیمری در زندگی اش حداقل یک بار دسته دستش گرفته تا یک بازی ریسینگ را امتحان کند. نه تنها گیمرها، که افراد عادی هم که زیاد اهل بازی نیستند به بازی کردن این عناوین بیشتر از سایر عناوین علاقه نشان می دهند. خاصیتی که بازی های ریسینگ دارند این است که همه می توانند از آن لذت ببرند، یا به عبارت دیگر یادگیری آن ها بسیار آسان ولی حرفه ای شدن در آن ها گاهی اوقات بسیار سخت است. هر فردی می تواند با فشردن چند دکمه ماشین را تا حدی هدایت کند، اما اگر دور و برتان را نگاه کنید، به ندرت یک فرد واقعاً حرفه ای در این سبک پیدا می کنید که هم در بازی کردن این عناوین استاد باشد و هم همه ی اتومبیل های داخل بازی را با پیشینه و مشخصات‌شان بشناسد. همین ویژگی باعث شده تا بازی های ریسینگ علاوه بر پتانسیل بالایشان در سرگرم کردن افراد در مهمانی های دوستانه، برای حرفه ای های این ژانر، به یک سبک زندگی تبدیل شوند.

بهترین بازی های ماشینی
چیزی که درباره ی سبک ریسینگ کمی متفاوت تر از سایر سبک هاست، این است که شاید هر گیمری در زندگی اش حداقل یک بار دسته دستش گرفته تا یک بازی ریسینگ را امتحان کند. نه تنها گیمرها، که افراد عادی هم که زیاد اهل بازی نیستند به بازی کردن این عناوین بیشتر از سایر عناوین علاقه نشان می دهند.

در نسل هشتم عناوین ریسینگ خوبی داشتیم. فورتزا با قدرت به روند موفقیت‌اش ادامه داد و پس از انتشار Motorsport 5 که برای این عنوان، قدمی رو به عقب محسوب می شد، توانست با عناوین بی نقص بعدی اش در این نسل نیز قدرت نمایی کند. انحصاری پرآوازه ی سونی یعنی Gran Turismo در این نسل کم سر و صدا بود و به عنوانی فرعی با نام Gran Turismo Sport به کار خود خاتمه داد، و نهایتاً نید فور اسپید نیز با وجود تلاش های فراوان، باز هم نتوانست موفقیت نسل ششم خود را تکرار کند، اما Need for Speed: Rivals در اوایل این نسل توانست تحسین بسیاری را بر انگیزد.

در این لیست، ما به سراغ یازده عنوان برتر نسل هشتم در سبک ریسینگ رفته ایم. المان های ما برای انتخاب این ۱۱ عنوان، مواردی مانند محبوبیت، امتیاز متا، موفقیت مالی و البته نظر شخصی بوده است. علاوه بر این، تصمیم بر آن بوده که از هر فرنچایز فقط نام یک بازی که بهترین بازی آن فرنچایز در نسل بوده آورده شود تا بازی های بیشتری معرفی شوند و از تکرار و توضیح اضافی پرهیز شود. بنابراین اگر عناوینی مد نظر شما هستند و آن ها را در لیست نمی بینید، خوشحال می شویم که در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. خب دیگر، بدون مقدمه چینی بیشتر، این شما و این برترین عناوین ریسینگ نسل هشتم!

 
 ۱۱- Gran Turismo Sport

بهترین بازی های ماشینی
گرچه تقریباً همه اتفاق نظر داشتند که این بازی، قدمی رو به عقب برای مجموعه است، ولی Polyphony Digital آن قدری کاربلد بود و تجربه داشت که با همه ی این اوصاف، باز هم یک بازی خیلی خوب تولید کند تا اکنون در لیست برترین عناوین ریسینگ نسل هشتم، نامش برده شود.

نسل هفتم اوج رقابت بین انحصاری های سونی و مایکروسافت بود. سونی گاد آو وار و لست آو آس رو می کرد، مایکروسافت گیرز آو وار و هیلوی جدیدش را. آتش این مبارزه حتی به سبک ریسینگ نیز کشیده شده بود و Gran Turismo به نمایندگی از سونی و Forza به نمایندگی از مایکروسافت، طرفداران ریسینگ را به دو دسته تقسیم کرده بودند. گرچه در نسل هشتم سونی از جهت بازی های انحصاری بسیار بهتر از مایکروسافت عمل کرده و آنقدری فاصله ایجاد کرده که دیگر حتی نمی توان دو شرکت را از این جهت مقایسه کرد، اما سبک ریسینگ سبکی نبوده که سونی در آن مسابقه را ببرد. با این حال، در این نسل هم Gran Turismo داشتیم. شاید کمی دم بریده تر و کم جان تر، اما Gran Turismo Sport با متای ۷۵، توانست نظر مخاطبین و منتقدین زیادی را به خود جلب کند. گرچه تقریباً همه اتفاق نظر داشتند که این بازی، قدمی رو به عقب برای مجموعه است، ولی Polyphony Digital آن قدری کاربلد بود و تجربه داشت که با همه ی این اوصاف، باز هم یک بازی خیلی خوب تولید کند تا اکنون در لیست برترین عناوین ریسینگ نسل هشتم، نامش برده شود. Gran Turismo Sport دو حالت مختلف «آرکید» و «اسپورت» دارد که طرفداران هر دو زیر-سبک را راضی نگه می دارد. تعداد ماشین های مجموعه نسبت به شماره های قبلی افت قابل توجهی داشت، اما همچنان ۲۷۸ ماشین مختلف، آماده ی سواری دادن به شما هستند. نکته ی دیگری که باعث می شد Gran Turismo Sport انتظارات را برآورده نکند، برداشتن تغییرات آب و هوایی و روز و شب بود که البته قبل از هر مسابقه می توانستید زمانی از روز را که می خواستید در آن مسابقه دهید تعیین کنید. این بازی دو سال پیش انحصاراً برای کنسول PS4 منتشر شده و هم اکنون در دسترس بازیبازان است.

۱۰- Need For Speed: Rivals

بهترین بازی های ماشینی
Need For Speed: Rivals در واقع تحسین برانگیزترین تلاش EA برای برگرداندن این سری به روزهای اوج خودش بود. اگر بخواهیم با انصاف قضاوت کنیم و کارنامه ی پر افتخار Need For Speed را در نظر نگیریم، Rivals واقعاً یک بازی لذت بخش، سرگرم کننده و خوش ساخت است که عطش سرعت آدم را می خواباند.

اصلاً مگر می شود از سبک مسابقه ای نامی به میان آورده شود و یکی از اولین نام هایی که به ذهن آدم خطور می کند Need For Speed نباشد؟ چه کسی راضی می شود نگاه به لیستی بیندازد که اثری از Need for Speed در آن نیست؟ خود من که راضی نمی شوم! البته نسل هشتم برای Need For Speed هم نسل درخشانی نبود. عناوینی مانند Need For Speed: Payback و ریبوت سری با همان نام Need For Speed بیشتر از اینکه روحی بر کالبد این سری بدمند، پلن هایی تجاری برای شرکت الکترونیک آرتس بودند. با اینکه تا چند روز دیگر، آخرین بازی این سری در این نسل با نام Need For Speed: Heat منتشر خواهد شد و باید صبر کرد و دید بهترین بازی این سری در نسل هشتم کدام است، فعلاً اجازه می خواهم تا Need For Speed: Rivals که اولین بازی سری در نسل هشتم بود را در جایگاه دهم برترین عناوین ریسینگ نسل هشتم قرار دهم. کلاً طبیعی است سری بازی هایی که با فاصله ی زمانی کم منتشر می شوند (مانند نید فور اسپید، کال آو دیوتی و بازی های ورزشی)، عناوین ضعیف تر هم داشته باشند، اما نید فور اسپید برای مدتی طولانی بازی درجه یکی منتشر نکرده بود (البته بگذارید از Hot Pursuit فاکتور بگیریم). Need For Speed: Rivals در واقع تحسین برانگیزترین تلاش EA برای برگرداندن این سری به روزهای اوج خودش بود. اگر بخواهیم با انصاف قضاوت کنیم و کارنامه ی پر افتخار Need For Speed را در نظر نگیریم، Rivals واقعاً یک بازی لذت بخش، سرگرم کننده و خوش ساخت است که عطش سرعت آدم را می خواباند. هر وقت Need For Speed بازی ای با تمرکز بر دزد و پلیس بازی منتشر کرده، آن بازی شانس موفقیت بیشتری داشته است. در Rivals هم شما با یک تجربه ی آرکید تمام و کمال طرف هستید. گاز را فشار دهید، ماشین های رقبا را از پیست خارج کنید و جلوی آن ها میخ بیندازید، این Need For Speed: Rivals است! این عنوان برای کنسول های نسل هفتم، هشتم و PC موجود است.

۹- CTR: Crash Team Racing Nitro-Fueled

بهترین بازی های ماشینی
بگذارید خیال شما را راحت کنم: اگر دنبال سرگرمی یا به اصطلاح فان هستید، CTR: Crash Team Racing Nitro Fueled می تواند همان بازی ای باشد که دنبالش هستید. میانگین متای این بازی روی سه کنسول چیزی حدود ۸۲ است و این یعنی با یک بازی تقریباً عالی طرف هستید.

برای شماره ی نهم لیست، می رسیم به Crash Bandicoot دوست داشتی و بازی ای که همین دو سه ماه پیش برای کنسول های PS4، Xbox One و نینتندو سوییچ منتشر شد و توجه خیلی از طرفداران را به خود جلب کرد. این بازی در واقع نسخه ی ریمستر شده ی Crash Team Racing است که با محتوای بیشتر و گرافیک بهتر در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. طبیعتاً از یک بازی Crash Bandicoot نمی توان همان انتظاری را داشت که از نید فور اسپید و فورتزا داریم، اما بگذارید خیال شما را راحت کنم: اگر دنبال سرگرمی یا به اصطلاح فان هستید، CTR: Crash Team Racing Nitro Fueled می تواند همان بازی ای باشد که دنبالش هستید. میانگین متای این بازی روی سه کنسول چیزی حدود ۸۲ است و این یعنی با یک بازی تقریباً عالی طرف هستید. در این بازی شما باید مانند نسخه ی اصلی از موانع سر راه عبور کنید و به خط پایان برسید. در راه شما Boost های مختلفی وجود دارد که به ماشین شما قدرت خاصی می دهند. علاوه بر قابلیت هایی که در نسخه ی اصلی وجود داشت، در این بازی، شما می توانید ماشین یا همان Kart خود را شخصی سازی کنید و با آن در مسابقات آنلاین شرکت کنید. کاراکترهای این بازی نیز از سری Crash Bandicoot هستند و در کل یک بازی سرگرم کننده و پر زد و خورد انتظار شما را می کشد.

۸- Assetto Corsa

بهترین بازی های ماشینی
Assetto Corsa یک بازی شبیه ساز است که روی مسابقات واقعی تمرکز دارد. البته تنظیماتی در بازی وجود دارد که می توانید میزان واقع گرایانه بودن آن را تنظیم کنید. حالت Artificial در این تنظیمات چیزی شبیه به مُد آرکید در سایر بازی هاست، اما وقتی همه ی Assistها را خاموش کنید چالش اصلی آغاز می شود و Assetto Corsa در زمینِ خود قدرت نمایی می کند.

ایتالیایی ها هستند و سوپر ماشین هایشان که در سطح دنیا مثل و مانند ندارد. شماره ی هشتم لیست، بازی ای است که توسط سازندگان خود این کشور ماشین‌باز تولید شده و Assetto Corsa نام دارد. در زبان ایتالیایی Corsa به معنای مسابقه است و Assetto نیز چیزی در مایه های «گرایش» معنا می شود، بنابراین Assetto Corsa چیزی مثل گرایش یا نیاز به مسابقه معنا می شود. نسخه ی بتای این عنوان ابتدا در سال ۲۰۱۳ در اختیار گیمرها قرار گرفت و پس از اصلاحاتی که بسیاری از آن ها بر پایه ی فیدبک بازی کنندگان بودند، در سال ۲۰۱۴ برای PC منتشر شد. مدتی بعد Kunos Simulazioni، سازنده ی بازی، تاریخی را برای نسخه های PS4 و Xbox One در سال ۲۰۱۶ تعیین کرد و بازی پس از چند بار تاخیر خوردن، نهایتاً در آگوست این سال برای کنسول ها نیز منتشر شد. البته نسخه ی رایانه های شخصی Assetto Corsa از بازخوردهای بهتری روبرو بود، اما چه در کنسول و چه در PC، این بازی نه تنها توانست استانداردهای سبک را رعایت کند، بلکه موفق شد کمی هم مرزهای سبک را پیش ببرد. Assetto Corsa یک بازی شبیه ساز است که روی مسابقات واقعی تمرکز دارد. البته تنظیماتی در بازی وجود دارد که می توانید میزان واقع گرایانه بودن آن را تنظیم کنید. حالت Artificial در این تنظیمات چیزی شبیه به مُد آرکید در سایر بازی هاست، اما وقتی همه ی Assistها را خاموش کنید چالش اصلی آغاز می شود و Assetto Corsa در زمینِ خود قدرت نمایی می کند. این بازی با متایی حدود ۸۵ در PC و ۷۵ در کنسول ها، یکی از بازی های بسیار خوب شبیه ساز در نسل هشتم محسوب می شود.

۷- Mario Kart 8 Deluxe

بهترین بازی های ماشینی
از یک بازی ریسینگ چه می خواهید؟ حس رقابت تنگاتنگ؟ سرگرم کننده بودن؟ مسابقات آنلاین هیجان انگیز؟ سرعت؟ همه ی این ها در شماره ی نهم و هفتم این لیست گنجانده شده اند.

شاید شماره های نهم و هفتم این لیست صدای عده ای را در بیاورند و این عده اعتقاد داشته باشند این ها که بازی ریسینگ نیستند و تا وقتی فورتزا و Dirt و بازی های مشابه هستند چرا اصلاً باید چنین بازی هایی در لیست بهترین بازی های ریسینگ نسل آورده شوند؟ اما صبر کنید و زود قضاوت نکنید. اینکه متای یک بازی بر اساس ۹۵ نقد به امتیاز فوق العاده ی ۹۲ می رسد، نه اتفاقی است و نه می توان از آن به سادگی گذشت. دوست داشته باشید یا نه، Mario Kart 8 یک شاهکار تمام عیار است. از یک بازی ریسینگ چه می خواهید؟ حس رقابت تنگاتنگ؟ سرگرم کننده بودن؟ مسابقات آنلاین هیجان انگیز؟ سرعت؟ همه ی این ها در شماره ی نهم و هفتم این لیست گنجانده شده اند. تنها چیزی که در این بازی ها نیست، گرافیک واقع گرایانه و سوپر ماشین های تیون شده است که آن هم به دلیل سبک بازی، یعنی Kart Racing است. نگذارید اسم ماریو یا کرش بندیکوت باعث شود فکر کنید این بازی ها بچگانه اند و از تجربه ی این عناوین عالی باز بمانید، چرا که هر کس این فکر را بکند فقط دو بازی بی نهایت سرگرم کننده را از دست داده است. درجه های سختی متفاوت، مُدهای جذاب از جمله مُد Anti Gravity، کاراکترهای دوست داشتنی سری ماریو و آیتم های مختلف که به بازی رنگ دیگری بخشیده اند، همگی از دلایلی هستند که هیچ ریسینگ بازی نباید این عنوان را از دست بدهد؛ البته اگر Wii U یا نینتندو سوییچ داشته باشد!

۶- Wreckfest

بهترین بازی های ماشینی
Wreckfest برای کسانی است که نه زیاد حوصله ی تیون کردن ماشین و ور رفتن با جزئیات کوچک را دارند و نه برایشان دیدن سوپر ماشین های آخرین مدل مهم است؛ این بازی خوراک کسانی است که می خواهند حساب رقبایشان را برسند و با کمی زد و خورد اول شوند!

جایگاه ششم می رسد به بازی ای که در سبک ریسینگ، خشن به حساب می آید! Wreckfest برای کسانی است که نه زیاد حوصله ی تیون کردن ماشین و ور رفتن با جزئیات کوچک را دارند و نه برایشان دیدن سوپر ماشین های آخرین مدل مهم است؛ این بازی خوراک کسانی است که می خواهند حساب رقبایشان را برسند و با کمی زد و خورد اول شوند! نکته ی جالب این است که Wreckfest از سال ۲۰۱۴ در مرحله ی ارلی اکسس بود و سرانجام در سال ۲۰۱۸ برای PC و امسال برای Xbox One و PS4 منتشر شد. سیستم فیزیک این بازی چیزی است که آن را خاص تر می کند. سازندگان این بازی در شرکت Bugbear Entertainment از تکنولوژی Soft Body Damage Modelling استفاده کرده اند که تقریباً روی همه ی المان های دیگر بازی تاثیر گذاشته است. گیم پلی Wreckfest شبیه به بازی هایی مانند Flat Out است و به جز اینکه باید برای اول شدن تلاش کنید، از مسیر خارج کردن رقبا هم بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد. میانگین متای بازی برای سه پلتفرم حدود ۸۲ است و Wreckfest بدون شک از بهترین ریسینگ های نسل هشتم به شمار می رود.

۵- F1 2019

بهترین بازی های ماشینی
از آنجایی که طرفداران مسابقات فرمول یک، همواره طرفدارانی دو آتشه و متعصب بوده اند، واقعی تر شدن تمام بخش های مسابقه و حتی اضافه شدن بخش F2 به بازی، مطمئناً آن ها را بیش از پیش عاشق این بازی کرده است.

می رسیم به پنج تا بازی اول لیست که در واقع چکیده ی سبک ریسینگ در سال ۲۰۱۹ هستند. جایگاه پنجم این لیست بدون شک برازنده ی بازی F1 2019 است. شرکت Codemasters چندین سال است که دارد کار خود را در ساختن یک بازی شبیه ساز جذاب و واقع گرایانه به بهترین شکل ممکن انجام می دهد و هر سال بهتر از سال گذشته عمل می کند. F1 2017 و F1 2018 با اینکه بسیار کم نقص بودند، اما وقتی F1 2019 منتشر شد، تازه فهمیدیم حتی در یک بازی شبیه ساز، چقدر جای مانور بیشتر از چیزی است که فکر می کنیم. اضافه شدن بخش داستانی به F1 2019 یکی از بزرگترین نکات مثبت و نقطه ی عطفی در این سری بود که امیدواریم در نسخه های بعد به شکل کامل تر و جدی تر روی آن کار شود. همچنین از آنجایی که طرفداران مسابقات فرمول یک، همواره طرفدارانی دو آتشه و متعصب بوده اند، واقعی تر شدن تمام بخش های مسابقه و حتی اضافه شدن بخش F2 به بازی، مطمئناً آن ها را بیش از پیش عاشق این بازی کرده است. اگر اهل بازی های شبیه ساز هستید که واقعاً دلیلی برای از دست دادن این بازی ندارید، اگر نه، این بازی می تواند بهترین نقطه برای ورود به این سبک باشد. F1 2019 با متای حدود ۸۷ برای پلتفرم های PS4، Xbox One و PC موجود است.

۴- Forza Motorsport 7

بهترین بازی های ماشینی
گویا سری Forza فقط پیشرفت را بلد است و در هر نسخه بهتر از نسخه ی قبلی عمل می کند.

برای جایگاه چهارم شک داشتم که Motorsport 6 را قرار دهم یا Motorsport 7 را. چون هر دو بازی واقعاً در سال انتشار خود عالی عمل کردند و جفتشان هم از بهترین عناوین ریسینگ این نسل محسوب می شوند. اما انتخاب نهایی ام Forza Motorsport 7 شد، چرا که گویا سری Forza فقط پیشرفت را بلد است و در هر نسخه بهتر از نسخه ی قبلی عمل می کند. برای کسانی که فرق سری Motorsport و Horizon را نمی دانند توضیح کوتاهی دهم: سری Motorsport بیشتر شبیه سازی است تا مسابقات آرکید و سری Horizon با اینکه کاملآً آرکید نیست، اما نسبت به Motorsport حالت آرکیدی تری دارد. فورتزا موتوراسپورت ۷ در اواخر سال ۲۰۱۷ منتشر شد و یکی از بهترین شبیه ساز های نسل هشتم است. این بازی با متایی دور و بر ۸۲ برای PC و ۸۶ برای Xbox One و با بیش از ۷۰۰ خودروی مختلف و ۳۲ پیست متفاوت با آب و هواهای متنوع، حرف بیشتری برای گفتن نمی گذارد! اگر عشق خاصی نسبت به تیون کردن ماشین خود دارید و دوست دارید یک شبیه ساز لذت بخش را تجربه کنید، همین الان بروید و Forza Motorsport 7 را تهیه کنید.

۳- Dirt Rally 2.0

بهترین بازی های ماشینی
فرقی نمی کند کدامیک از بازی های این سری را اول امتحان کنید، Dirt 4، Dirt Rally و Dirt Rally 2.0 هر سه جزو عناوین بی نظیر نسل هشتم هستند که بازی کردن آن ها برای هر ریسینگ بازی واجب است!

به جز سری F1، استودیوی Codemasters شاهکار دیگری به نام Dirt هم ساخته است که خیلی بی سر و صدا پا به سبک ریسینگ گذاشت و طی چند سال به یکی از بزرگ ترین نام های این سبک تبدیل شد. سری Dirt در نسل هشتم بازی های واقعاً خوبی عرضه کرده، به شکلی که انتخاب یکی از آن ها برای جایگاه سوم کار واقعاً مشکلی بود. فرقی نمی کند کدامیک از بازی های این سری را اول امتحان کنید، Dirt 4، Dirt Rally و Dirt Rally 2.0 هر سه جزو عناوین بی نظیر نسل هشتم هستند که بازی کردن آن ها برای هر ریسینگ بازی واجب است! اما همانطور که از اسم بازی نیز معلوم است، این سری را با خاک و گِل و مسابقات کثیف به خاطر می آوریم و وقتی Codemasters یک بازی با پسوند «رالی» از این مجموعه منتشر می کند، می شود حدس زد که با یک عنوان درست و حسابی و با اصل و نسب طرف هستیم. Dirt Rally 2.0 نه تنها یکی از بهترین بازی های نسل هشتم، که از بهترین بازی های مسابقه ای کل تاریخ است و اگر Codemasters به ساختن این فرنچایز ادامه دهد، بعید نیست پیست های رالی را نیز مانند پیست های فرمول یک، برای همیشه از آنِ خود کند. Dirt Rally 2.0 با متای حدود ۸۴ بر روی کنسول های نسل هشتم و PC موجود است.

۲- Project Cars 2

بهترین بازی های ماشینی
از عناوین مهم و موفقی که در نسل هشتم متولد شد و در همین نسل هم به شهرت رسید، Project Cars بود.

از عناوین مهم و موفقی که در نسل هشتم متولد شد و در همین نسل هم به شهرت رسید، Project Cars بود. بازی اول سری در سال ۲۰۱۵ برای کنسول های نسل هشتم و PC منتشر شد و همه ی سرها را به سمت خود برگرداند. پس از اینکه سازندگان بازی در استودیوی Slightly Mad Studios موفقیت چشمگیر عنوان خود را دیدند، به سرعت مشغول کار بر روی بازی دوم با نام Project Cars 2 شدند تا در سال ۲۰۱۷ نیز با انتشار این بازی، شاهد یک عنوان فوق العاده ی دیگر در سبک ریسینگ باشیم. در نسخه ی دوم، سازندگان ادعا داشتند که پیست های مسابقه کاملاً زنده هستند و در هر دوری که می زنید و به نقطه ی قبلی بر می گردید، محیط اطراف شما هم عوض می شود. با انتشار بازی دیدیم که این موضوع تا حد زیادی واقعیت دارد و سازندگان با سیستمی به نام Live Track 3.0 موفق شده اند با تغییر آب و هوا، محیط اطراف و دما، این حس را در مخاطب به وجود بیاورند که واقعاً دارد در یک دنیای پویا و واقعی مسابقه می دهد. همچنین Project Cars 2 از سیستم واقعیت مجازی (VR) پشتیبانی می کند که می تواند لذت این مسابقات را برای طرفداران چندین برابر کند. Project Cars 2 با متای ۸۴، بر روی PS4، Xbox One و PC موجود است و در لیست برترین بازی های ریسینگ نسل هشتم ما، جایگاه دوم را با شایستگی از آنِ خود کرده است.

۱- Forza Horizon 4

بهترین بازی های ماشینی
Forza Horizon 4 یک شاهکار تمام عیار در نسل هشتم به شمار می رود. با کمی ارفاق می توان گفت این بازی نمره ی کامل را در همه ی زمینه ها می گیرد و کامل ترین عنوان ریسینگی است که تا به امروز ساخته شده.

می دانم که در ابتدای مقاله گفتم که تصمیم داریم از هر فرنچایز فقط نام یک بازی را ببریم، اما فکر کنم با کمی ارفاق می توان سری Motorsport و Horizon را دو سری متفاوت از هم دانست. به هر حال بازی های سری Forza در سال های اخیر آن قدر عالی و کم نقص عمل کرده اند که فکر نکنم کسی از دیدن دو بازی این مجموعه در لیست شکایتی داشته باشد! Forza Horizon 4 یک شاهکار تمام عیار در نسل هشتم به شمار می رود. با کمی ارفاق می توان گفت این بازی نمره ی کامل را در همه ی زمینه ها می گیرد و کامل ترین عنوان ریسینگی است که تا به امروز ساخته شده. گیم پلی بازی در محیطی Open World صورت می گیرد و اگر فکر می کنید سیستم آب و هوای پویا در بازی های ریسینگ مسئله ی مهمی است، باید بگویم Forza Horizon 4 یک قدم هم فراتر گذاشته و با سیستم تغییر فصل کار را یک سره کرده است! علاوه بر محیط های پویا و گرافیک خیره کننده ی بازی، حدود ۴۵۰ ماشین در بازی حضور دارند که برای چنین عنوانی یک رقم خیره کننده است، آن هم وقتی پی می برید مجوز تک تک آن ها از کمپانی های خودروسازی خریداری شده است! بهترین قسمت ماجرا این است که Microsoft ناشر بازی است و این یعنی حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی کردن بهترین ریسینگ نسل هشتم در حدی است که هر فردی با یک لپتاپ یا PC معمولی نیز می تواند آن را تجربه کند. Forza Horizon 4 با متای ۹۲ برای PC و Xbox One در دسترس است.

 
و با این بازی لیست ما هم به پایان می رسد. اکنون نوبت نظرات شماست. کدام بازی لیست را بهترین بازی ریسینگ این نسل می دانید؟ آیا بازی های دیگری هستند که فکر می کنید شایستگی حضور در این لیست را داشتند؟ افکار و نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

بهترین بازی های ماشینی
Telegram
بهترین بازی های ماشینی
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.