معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / برای شروع در بازی Borderlands 3 کدام کلاس را انتخاب کنیم؟

برای شروع در بازی Borderlands 3 کدام کلاس را انتخاب کنیم؟

شاید به نظر عده‌‌‌ای بازی Borderlands 3 تنها یک بازی، شامل گلچینی بی‌‌‌نظیر از بیش از یک میلیارد سلاح مختلف باشد، ولی بدون داشتن یک کاراکتر که به بهترین شکل پرداخته شده باشد، عملاً کاری از پیش نخواهید برد. حالا که برای مدتی است بازی عرضه‌‌‌ شده است برخی از قوی ‌‌‌‌‌ترین پیکربندی ‌‌‌‌‌های ممکن  توسط بازیکنان ساخته و پرداخته شده ‌‌‌‌‌اند. با ما در ادامه همراه باشید تا با بهترین آن ‌‌‌‌‌ها برای هر کلاس آشنا شوید.

بازی Borderlands 3

اگرچه جذاب ‌‌‌‌‌ترین بخش این بازی، بخش چند نفره آن و بازی با دوستان است که در آن اعضای گروه، نقاط ضعف و قوت هم را می ‌‌‌‌‌پوشانند، ولی هنوز هم کلاسی که با آن بازی را شروع می ‌‌‌‌‌کنید اهمیت فوق‌‌‌العاده‌‌‌ای در تجربه نهایی شما خواهد داشت. پس مهم است که بهترین کلاس را که بیشتر مورد پسندتان است برگزینید.

بازی Borderlands 3 جدیدترین اثر Gearbox Software در سبک لوتر و شوتر است (تیراندازی اول‌‌‌شخص و جمع‌‌‌کردن امتیازات از صندوقچه ‌‌‌‌‌ها و کشته ‌‌‌‌‌شدگان) و داستانی پیرامون گروه جدیدی از شکارچیان دروازه (vault hunters) دارد که به دنبال دروازه ‌‌‌‌‌های جدید می ‌‌‌‌‌گردند. این عنوان مطمئنا یکی از بهترین آثار سال ۲۰۱۹ به حساب می‌آید.

مانند نسخه ‌‌‌‌‌های قبلی در Borderlands 3 با چهار کلاس مختلف طرف هستیم که باید از میان آن ‌‌‌‌‌ها یکی را برگزینیم:

۱. Siren

۲٫ Gunner

۳٫ Operative

۴٫ Beast master

اگر می ‌‌‌‌‌خواهید که شخصیت مطلوبتان را قبل از شروع بازی،خودتان بسازید سری به وب‌‌‌سایت رسمی GearBox بزنید چرا که ابزاری جالب برای این کار در دسترس قرار داده که می ‌‌‌‌‌توانید امتیازات مهارتی را به هر شخصیتی که می ‌‌‌‌‌خواهید، بدهید و کنترل او را در یک بازی به دست بگیرید.

ساختار کاراکتر ‌‌‌‌‌ها در Borderlands 3

درخت مهارت در Borderlands 3 به چهار بخش تقسیم می‌شود:

– مهارت ‌‌‌‌‌های مبارزه ‌‌‌‌‌ای (Action skills)

– مهارت‌‌‌های مبارزه ‌‌‌‌‌ای تکمیلی (Action skill Augments)

– مهارت ‌‌‌‌‌های خنثی (Passive Abilities)

– کنترل حیوانات دست‌‌‌آموز (Beast master pets) که این قسمت تنها مخصوص کلاس Beast  Master است

هر کاراکتر سه درخت مهارت دارد، با حوزه‌های تمرکز متفاوت. شما هرکدام از این درخت ‌‌‌‌‌های مهارت را با به دست آوردن امتیازات مهارتی (skill points) توسعه خواهید داد. این امتیازات با افزایش مرتبه یا لول ‌‌‌‌‌ کاراکتر به دست خواهند آمد. شما می‌توانید این امتیازات مهارتی را فقط صرف توسعه یکی از درخت ‌‌‌‌‌های مهارتی خود کنید یا اینکه هر طور مایل هستید بین آن ‌‌‌‌‌ها تقسیم کنید. شاید بهترین کاری که بتوان انجام داد این باشد که مهارت ‌‌‌‌‌های مبارزه ‌‌‌‌‌ای را توسعه بدهیم سپس مهارت‌های خنثی که مرتبط با ابزارهای عمومی بازی هستند، نظیر بافت‌های افزایش آسیب ‌‌‌‌‌رسانی، را انتخاب کنیم.

مهارت ‌‌‌‌‌های مبارزه‌ای بیشتری با پیشرفت کاراکترتان قابل‌‌‌دسترسی خواهند بود، همین‌‌‌طور با خرج کردن امتیازهایتان و به دست آوردن مهارت‌های جدید، توانایی‌های پایه‌ای کاراکتر هم توسعه خواهند یافت. پس پیشاپیش برنامه‌‌‌ریزی کنید و به سمتی بروید که در آخر می‌خواهید آن‌‌‌طور دیده شوید.

هر کاراکتر ساختمان مهارتی و توانایی ‌‌‌‌‌های متمایزی دارد، درنتیجه با انتخاب کلاس اولیه ‌‌‌‌‌ای که انجام می ‌‌‌‌‌دهید، درواقع سبک اصلی بازی کردنتان را انتخاب کرده‌اید.

بازی Borderlands 3

پس اگر دوست دارید که مهارت ‌‌‌‌‌ها و توانایی ‌‌‌‌‌های زیادی برای توسعه داشته باشید که بتوانید هر طور که مایلید آن ‌‌‌‌‌ها را توسعه دهید به سراغ کلاس Operative بروید.

اگر دوست دارید مهارت ‌‌‌‌‌هایی برای توسعه داشته باشید ولی نگران نوارهای گوناگون در طول بازی نباشید کلاس Gunner را برگزینید.

اگر می ‌‌‌‌‌خواهید بیشتر درگیر شوتر بازی باشید و یک مهارت اصلی و یک مهارت تکمیلی قوی داشته باشید تا تمام طول بازی از آن ‌‌‌‌‌ها استفاده کنید کلاس Siren مختص شما است.

و در آخر اگر دوست دارید که یک حیوان دست ‌‌‌‌‌آموز به‌‌‌عنوان دستیار همراهتان باشد که در کنار دیگر مهارت ‌‌‌‌‌هایتان به کمکتان بیاید Beast Master را انتخاب کنید.

بهترین روش ‌‌‌‌‌های توسعه کاراکتر کلاس Siren در بازی Borderlands 3
بازی Borderlands 3

• درخت مهارتی Mystical Assault

کلاس Siren، تنها کلاس از کاراکترها در Borderland است که در هر سه نسخه اصلی ایفای نقش کرده است. این کاراکتر ‌‌‌‌‌ها عموما از جادو استفاده می‌کنند و مهارت جابجایی اشیا از راه دور را دارند و از آن برای جابجایی دشمنان و حتی ناتوان ‌‌‌‌‌سازی آن‌ها استفاده می‌کنند. ولی در این نسخه کاراکتر Amara نسبت به نسخه‌‌‌های قبلی کمی یک‌‌‌جانبه‌‌‌تر عمل می‌کند و اکثرا می‌توانید مهارت‌های هجومی او را توسعه دهید.

مهارت‌های مبارزه‌ای او غالبا حول جادوهای منطقه‌‌‌ای است. مثلاً یا به تمام افرادی که در یک ناحیه قرار دارند آسیب می ‌‌‌‌‌رساند و یا روی یک یا دسته‌ای از دشمنان قفل کرده و به تمامی آن ‌‌‌‌‌ها آسیب وارد می‌کند.

کلیدی‌‌‌ترین مهارت مبارزه‌ای این درخت Phase Cast نام دارد که در آن Amara نوری از خود ساطع می‌کند که می ‌‌‌‌‌تواند به هر آنچه در مسیرش است آسیب وارد  ‌‌‌‌‌کند. مهارت‌های مبارزه‌ای و مکمل دیگر در درخت مهارتی او اغلب حول افزایش قدرت این توانایی هستند. برای مثال یک مهارت مکمل، کسری از صدمه وارده به دشمنان را به نوار سلامتی خودتان باز ‌‌‌‌‌می‌گرداند، دیگری دشمنانی که به آن‌ها ضربه می‌زنید را در جایشان قفل می‌کند و یا مهارتی دیگر دشمنانی که می‌میرند را منفجر کرده و به اطرافیان آن‌ها آسیب وارد می‌کند.

در انتهای درخت یک مهارت خنثی وجود دارد که با فعال ‌‌‌‌‌سازی آن می‌توانید از توانایی پرتاب نور Amara هر ۳۰ ثانیه یک ‌‌‌‌‌بار استفاده کنید. پس اگر می‌خواهید در مبارزه‌ها مرکز حمله گروه باشید و حملاتی منور گونه به سمت دشمنان انجام دهید این کلاس مناسب شما است.

در این بخش از درخت برخی مهارت‌های خنثی نیز کارآمدتر جلوه می ‌‌‌‌‌کنند. مثلاً افزایش سرعت شلیک، افزایش سرعت عوض کردن خشاب، افزایش سرعت تعویض سلاح که تمامی آن‌ها در بازی مهم هستند.

همین‌‌‌طور در این درخت مهارتی به نام Rush وجود دارد که در بازه‌های زمانی و با کشتن دشمنان به Amara قدرت ‌‌‌‌‌های آنی می‌دهد. اگر کلاس Siren را برای توسعه انتخاب کردید این درخت مهارتی انتخابی قوی و منعطف خواهد بود.

• درخت مهارتی Brawl

توسعه این درخت شما را به تانک گروه تبدیل می ‌‌‌‌‌کند که بهترین گزینه برای بازیکن‌هایی است که به‌‌‌تنهایی بازی می‌کنند و نمی ‌‌‌‌‌خواهند برای ترمیم نوار سلامتی‌‌‌شان به دیگران متکی باشند. پس در این صورت کاراکتر باید توانایی ضربه ‌‌‌‌‌گیری بالایی داشته باشد.

مهارت مبارزه‌ای ابتدایی این درخت با نام Phase Slam همان روند کلاس Siren را دنبال می‌کند. یعنی اخلال در حرکت دشمنان با ضربه زدن به آن‌ها و پرتابشان به هوا. این مهارت می‌تواند در ارتقاهای بعدی باعث گیج کردن دشمنان شود و به‌‌‌جای متوقف کردن لحظه‌ای، آن‌ها را مجبور به حمله به یاران خود کند که البته هزینه استفاده از این مهارت سنگین‌تر خواهد شد چرا که آسیب وارده به دشمنان اندکی کاهش می‌یابد و وقفه بیشتری را برای استفاده باید دوباره تحمل کنید.

یک بخش از این درخت مهارت به حملات نزدیک اختصاص دارد. برای مثال میزان آسیب وارده به دشمنان را افزایش می‌دهد، حداکثر جان کاراکتر را افزایش می‌دهد و قابلیت‌های سپر شما را ارتقا می‌دهد. همان‌‌‌طور که می‌بینید تمامی این مهارت‌ها مختص مبارزه از نزدیک هستند.

همین‌‌‌طور یک مهارت خنثی دیگر با نام Blitz وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید هنگامی‌‌‌که بالای سر دشمنانتان هستید، آسیبی جدی به آن‌ها وارد کنید. خوبی دیگر این مهارت قابلیت استفاده دوباره از آن بدون نیاز به توقف است البته اگر حمله قبلی‌‌‌تان موفق بوده باشد.

اگر به مبارزه از نزدیک با دشمنان با چاشنی تحرک بالا علاقه‌مند هستید این درخت مختص شما است. ولی مهارت‌‌‌های خنثی مثل Root to Rise،  Clarity، Helping Handsو Find Your Centre را حتما همراه خود داشته باشید.

• درخت مهارتی Fist of the Elements

این درخت مهارت درواقع ترکیبی از دو درخت قبلی است. مهارت‌هایی مربوط به مشت‌های قدرتمند که دشمنان را در مکانشان قفل می‌کند و همین‌‌‌طور افزایش قدرت سلاح‌‌‌ها و حملات نزدیک با استفاده از توسعه مهارت ‌‌‌‌‌های خنثی.

در واقع می ‌‌‌‌‌توان این درخت را به‌‌‌عنوان پوششی برای یکی از دو درخت قبلی در نظر گرفت. انتخاب مهارت‌های خنثی که در ابتدای درخت هستند ایده خوبی به نظر می‌آید ولی بهتر است خود را درگیر مهارت‌های جزئی‌تر انتهای درخت نکنید. همین‌‌‌طور آسیب رساندن به دشمنان به‌‌‌وسیله آتش ایده خوبی است که شما می‌توانید با استفاده از امتیازات مهارتی‌تان و توسعه این درخت به آن دسترسی پیدا کنید.

البته در نظر داشته باشید یکپارچگی این درخت، برای توسعه همزمان مبارزه فیزیکی و مبارزه از راه دور آن را گزینه مناسبی برای دسترسی به مهارت‌های انتهای درخت می ‌‌‌‌‌کند.(لازم است بدانیم مثل تمامی بازی‌های نقش ‌‌‌‌‌آفرینی مهارت‌های انتهایی درخت‌ها قوی‌تر هستند.)

در زیر یک پیکربندی جالب برای کلاس Siren را معرفی می ‌‌‌‌‌کنیم که تمرکز اصلی آن مبارزه از نزدیک است و تعدادی از مهارت ‌‌‌‌‌های ابتدایی درخت Fist of the Elements را نیز شامل می‌شود.

برای اجرای این پیکربندی درخت Brawl را با استفاده از مهارت‌های خنثی زیر توسعه دهید.

پنج امتیاز روی Root to Rise

• سه امتیاز روی Personal Space

• سه امتیاز روی Samsara

• پنج امتیاز روی Helping Hands

• سه امتیاز روی Mindfulness

• یک امتیاز روی Find you Center

• پنج امتیاز روی One with Nature

• پنج امتیاز روی Jab Cross

• یک امتیاز روی Guardian Angel

• یک امتیاز روی Blitz

سپس در درخت مهارتی Fist of the Elements حداقل روی موارد زیر امتیاز صرف کنید.

• پنج امتیاز روی Anima

• پنج امتیاز روی Tempest

• یک امتیاز روی Illuminated fist

سپس کاراکتر خود را به Phase Slam ، Revelation و Shock Element مجهز کنید (عنوان آخر به‌‌‌طور پیش‌‌‌فرض فعال است) با این کار Amara به یک جنگجو تبدیل می‌شود که توانایی بالایی در مبارزات نزدیک دارد و می‌تواند ضربه ‌‌‌‌‌گیر خوبی باشد و آسیب زیادی با استفاده از شک الکتریکی خود به جمع بزرگی از دشمنان وارد کند.

بهترین روش‌های توسعه کاراکتر کلاس Gunner در بازی Borderlands 3
 بازی Borderlands 3

• درخت Demolition Woman

کاراکتری که در این کلاس قرار دارد Moze نام دارد. او در قسمت مهارت‌های مبارزه‌ای خود سلاح‌های مکانیکی نیرومندی دارد، مثلاً در همین درخت از نارنجک‌‌‌انداز V-35 بهره می ‌‌‌‌‌برد. روی هم رفته این درخت بیشتر مبتنی بر توانایی‌هایی است که بیشتر صدمات جمعی به دشمنان وارد می‌کند و همین آن را کمی خاص‌تر می ‌‌‌‌‌کند.

وقتی مهارت‌های این درخت را ارتقا دهید به‌‌‌جای نارنجک‌‌‌انداز، غلافی حاوی موشک به دست خواهید گرفت که خیلی سریع‌تر می‌توانید به تعویض خشاب اقدام کنید. روی هم رفته اگر می‌‌‌خواهید به جمع زیادی از دشمنان که در یک نقطه جمع شده‌اند حملاتی موثرتر داشته باشید این درخت مناسب شما است. همین‌‌‌طور می‌توانید با استفاده از یک مهارت مکمل که در این درخت قرار دارد آسیب وارده به دشمنانی که در مرکز انفجار قرار دارند را افزایش دهید و با این کار خود را در مبارزات تک‌‌‌به‌‌‌تک قوی‌تر نشان دهید.

• درخت Shield of Retribution

مجموعه مهارت‌های موجود در این درخت شما را به تانکی پشتیبان برای گروهتان تبدیل می ‌‌‌‌‌کند. سلاح‌های اصلیتان هم یک اسلحه ریلی دوربرد و مهارت مبتنی بر حملات نزدیک موسوم به مشت خرس (Bear Fist) است.

مهارت‌های خنثی این درخت هم یا بر افزایش ضربه ‌‌‌‌‌گیری خرس Mose از طریق اضافه کردن سپرهای مقاوم به او تمرکز دارند و یا با مقاوم‌‌‌سازی سپرهای محافظ یارانتان و افزایش قدرت سلاح ‌‌‌‌‌هایشان مرتبط است.

مهارت‌های این درخت خیلی برای یک بازیکن آفلاین که می‌خواهد به‌‌‌تنهایی عنوان را تجربه کند مناسب نیست، چرا که اغلب مهارت‌های شما برای پشتیبانی از گروهی است که به همراه شما در کارزار مبارزه هستند و وقتی بخواهید تنها بازی کنید درواقع امتیازات خود را به هدر داده ‌‌‌‌‌اید ولی به‌‌‌هرحال از قدرت مشت خرس هم نمی ‌‌‌‌‌توان غافل شد.

• درخت Bottomless Mags

این درخت هم بیشتر شما را به یک پشتیبان قوی برای گروهتان تبدیل می‌کند ولی به‌‌‌جای تقویت یارانتان، جلوی آتش دشمنان را می‌گیرد. مهارت مبارزه‌ای موسوم به MiniGun می‌تواند وقتی دشمنانتان شما را زیر آتش یکپارچه قرار می‌دهند، به دادتان رسیده و برای مدتی شما را امن نگه دارد.

شاید بتوان گفت این بهترین درخت مکمل برای این کلاس باشد چرا که تعداد زیادی مهارت خنثی را شامل می‌شود که می‌تواند برای هر سبک بازی مفید واقع شود. مهارت‌هایی خنثی مثل Scrappy، Stoke the Embers، Rushin’ Offensive تقویت‌‌‌کننده‌‌‌هایی نیرومند هستند و Specialist Bear هم به شما این قابلیت را می‌دهد که  دو عدد از سلاح‌های موردعلاقه‌‌‌تان را تقویت کنید تا آسیب بیشتری به دشمنان وارد کنند.

یکی دیگر از قدرت‌های Mose ضربات او است که میزان آسیبی که به دشمنان وارد می‌کند در بازی splash damage نام دارد. اگر می‌خواهید بیشترین استفاده از این قابلیت را ببرید، با استفاده از امتیازات خود مهارت‌های زیر را از درخت‌‌‌ها انتخاب کنید:

از درخت اولمان یعنی Demolition Woman به‌‌‌صورت زیر از امتیازات استفاده می ‌‌‌‌‌کنیم:

پنج امتیاز روی  Fire in the Skag Den

• سه امتیاز روی  Means of Destruction

• پنج امتیاز روی  Torgue Cross-Promotion

• سه امتیاز روی  Pull the Holy Pin

• پنج امتیاز روی  Vampyr

• سه امتیاز روی  Why can’t I hold all of these grenades

• یک امتیاز روی  To the Last

• یک امتیاز روی  Short Fuse

و از درخت Shield of Retribution:

• پنج امتیاز روی  Selfless Vengeance

• پنج امتیاز روی  Armoured Infantry

• پنج امتیاز روی  Drowning in Brass

• یک امتیاز روی  Experimental Munitions

و در آخر خود را به نارنجک‌‌‌انداز غلافی موسوم به Vanquisher Rocket Pods و مهارت مکمل Hammerdown Protocol مجهز کنید. این کلاس برای مواجه‌‌‌شدن با جمعیت زیاد دشمنان بسیار کارآمد است چرا که این‌‌‌طور بیش‌ترین استفاده را از شاخص‌ترین مشخصه Mose خواهید کرد. چه عضوی از تیم مبارزه باشید و چه به‌‌‌تنهایی در حال تجربه این بازی باشید این پیکربندی به‌‌‌خوبی جواب ‌‌‌‌‌گوی شما است.

بهترین روش ‌‌‌‌‌های توسعه کاراکتر کلاس Operative  در بازی Borderlands 3
بازی Borderlands 3

• درخت Doubled Agent

کاراکتر اصلی این کلاس Zane نام دارد. Zane با توجه به نحوه توسعه، می‌تواند بسیار متفاوت ظاهر شود چرا که دامنه وسیعی از مهارت‌های مبارزه‌ای و مکمل دارد، ولی این کلاس در هر درخت تنها یک مهارت مبارزه ‌‌‌‌‌ای دارد. پس شما باید امتیازاتتان را بین درخت ‌‌‌‌‌ها پخش‌‌‌ کنید تا بتوانید چند مهارت مبارزه‌ای را توسعه دهید.

اولین مهارت مبارزه‌ای شما یک همزاد دیجیتالی است که Digi-clone نام دارد. به‌‌‌وسیله آن می ‌‌‌‌‌توانید یک طعمه شبیه خودتان را به سمت دشمنانتان بفرستید تا متفرق شوند. شما می‌توانید با توسعه این مهارت در مخمصه‌‌‌های جدی نوار سلامتی Zane را کمی پر کنید و هنگام مرگش با یک انفجار قوی دشمنان زیادی را نابود کنید. این مهارت برای زنده ماندن در میدان نبرد بسیار عالی بوده و می‌توان آن را با استفاده از مهارت‌های خنثی دیگر طوری که دوست دارید شخصی‌‌‌سازی کنید و علاوه بر قوی کردن خودتان همزاد خودتان را هم تقویت کنید.

اگر به این مهارت علاقه ‌‌‌‌‌مند هستید می‌‌‌توانید با ارتقای تمامی مهارت‌های این درخت به مبارزه با دشمنانتان بپردازید.

• درخت Hitman

در مهارت مبارزه ‌‌‌‌‌ای این درخت، به‌‌‌جای فرستادن یک همزاد دیجیتالی به میان دشمنانتان، یک پهباد خودکار خواهید داشت که به دشمنانتان حمله می ‌‌‌‌‌کند. تفاوت این درخت با درخت قبلی تعداد خیلی زیاد مهارت ‌‌‌‌‌های خنثی و مفیدی است که اکثراً به مهارت ‌‌‌‌‌های کشتن یا همان Kill skill مرتبط هستند که در زمان از بین بردن دشمنان فعال می ‌‌‌‌‌شود. این مهارت ‌‌‌‌‌ها در صورت کشتن دشمنان و فعال شدنشان قدرت ‌‌‌‌‌هایی مثل افزایش سرعت حرکت، افزایش قدرت سلاح ‌‌‌‌‌ها، افزایش سرعت تعویض خشاب یا مسلح شدن به تیر ‌‌‌‌‌های سمی را برایتان فعال می ‌‌‌‌‌کنند. این مهارت‌‌‌ها باعث می ‌‌‌‌‌شود که این درخت بهترین مکمل برای یکی از دو درخت دیگر باشد.
بازی Borderlands 3

• درخت Under Cover

این درخت بیشتر درختی تدافعی بوده و مهارت مبارزه‌ای آن Barrier (مانع) نام دارد. با فعال‌‌‌سازی آن سپری بزرگ ایجاد می ‌‌‌‌‌شود. تمامی یارانتان می‌توانند پشت آن قرار بگیرند. این سپر به‌‌‌گونه‌‌‌ای است که تیرهای دشمن نمی‌توانند از آن عبور کنند ولی تیرهای یاران شما می‌توانند.

این مهارت ارزش واقعی خودش را در بخش چند نفره نشان می‌دهد ولی در بخش تک نفره هم مفید است و در زمانی که تعداد زیادی از دشمنان به سمت شما هجوم آورده‌اند با فعال ‌‌‌‌‌سازی آن می‌توانید برای لحظاتی از حمله آن‌ها در امان باشید.

باقی مهارت‌های خنثی با کارهایی مثل، افزایش حداکثر مقاومت سپرها، پر کردن نوار سلامتی در شرایطی خاص و یا دادن قدرت ‌‌‌‌‌هایی، وقتی در سلامتی به سر می ‌‌‌‌‌برید، به زنده ماندن Zane در شرایط سخت کمک کند. اگر پشتیبانی از یارانتان و زنده ماندن در شرایط سخت چیزی است که نیاز دارید پس این درخت انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

برای استفاده هرچه بهتر از مهارت‌های Zane می‌توانید به‌‌‌صورت زیر او را پیکربندی کنید. با این کار تمرکز اصلیتان افزایش قدرت آسیب ‌‌‌‌‌رسانی به دشمنانتان خواهد بود.

از درخت Doubled Agent خود را به Digi-Clone، Schadenfreude و Binary System تجهیز کنید و به‌‌‌صورت زیر امتیازاتتان را مصرف کنید:

پنج امتیاز روی Snychonicity

• پنج امتیاز روی Borrowed Time

• پنج امتیاز روی Donnybrook

• یک امتیاز روی Fractal Frags

• پنج امتیاز روی Duct Tape Mod

• یک امتیاز روی Quick Breather

• یک امتیاز روی Old-U

• سه امتیاز روی Supersonic Man

• یک امتیاز روی Boom. Enhance.

• سه امتیاز روی Trick of the Light

• یک امتیاز روی Double Barrel

از درخت Hitman خود را به SNTNL، Bad Dose و Static Field تجهیز کنید و

• پنج امتیاز روی Violent Speed

• پنج امتیاز روی Violent Momentum

• یک امتیاز روی Drone Delivery

• یک امتیاز روی Death Follows Close

این پیکربندی حرکت سریع شما را با چاشنی آسیب بیشتر به دشمنان همراه می‌کند که درنتیجه شما برای هر مبارزه‌ای بهترین ابزارها را در اختیار خواهید داشت. همین‌‌‌طور به خاطر کثرت مهارت‌های کشتن یا همان kill skill هرچه بیشتر دشمنانتان را بکشید قوی‌تر خواهید شد. به‌‌‌علاوه، با توجه به مهارت‌های حرکتی، می‌توانید بهکرات از حرکات ناگهانی برای گیج کردن دشمنانتان استفاده کنید. در کل با این پیکربندی به یک مهره بسیار موثر در هر میدان جنگی بدل خواهید شد.

بهترین روش ‌‌‌‌‌های توسعه کاراکتر کلاس BeastMaster  در Borderlands 3

• درخت Stalker

نوبت به خاص‌ترین کلاس بازی می‌رسد که در آن کاراکتر اصلی یعنی FL4K یک دستیار کوچک ولی خطرناک را در کنار خود خواهد داشت. شما فقط یک دستیار می‌توانید انتخاب کنید که در هر درخت یک نوع از آن قابل دسترس است. روی هم رفته، شما مجموعه خود را با یک مهارت مبارزه‌ای و دو مهارت مکمل می‌سازید.

برای این درخت دستیار شما Jabber نام دارد. او یک اسلحه کمری همراه خود دارد و باعث می‌شود سرعت حرکت شما افزایش یابد. این درخت برای کسانی که به‌‌‌تنهایی بازی می‌کنند نیز بسیار مفید خواهد بود، چرا که با ارتقای مهارت‌های خنثی می ‌‌‌‌‌توانید، به مهارتی خاص برسید که دستیار شما بتواند جان کاراکتر اصلی را افزایش دهد.

باقی مهارت‌های موجود در این درخت به ارتقای جان و زنده ماندنتان در طول بازی کمک می‌کنند. مهارت‌هایی از قبیل باز تولید نوار سلامتی، افزایش آسیب ‌‌‌‌‌رسانی سلاح‌ها و افزایش سرعت حرکت، وقتی نوار سلامتی ‌‌‌‌‌تان از نیمه بیشتر است.

مهارت مبارزه‌ای اصلی این درخت هم جذاب است. مهارت FadeAway به شما این امکان را می‌دهد که نامرئی شوید و سه ضربه با ضریب آسیب ‌‌‌‌‌رسانی بالا به دشمنانتان وارد کنید. این مهارت مخصوصا وقتی بسیار خطرناک می‌شود که سلاحی تک‌‌‌تیر و قوی با آسیب‌‌‌رسانی بالا در دست داشته باشید. اگر این مسیر را برای توسعه کاراکترتان انتخاب کرده‌اید این تکنیک را فراموش نکنید.

• درخت Hunter

دستیار شما در این درخت Spiderant Centurion نام دارد. یک عنکبوت روباتیک که دائما نوار سلامتی شما را پر می‌کند و دامنه جذابی از مهارت‌های خنثی را در دسترستان قرار می‌دهد.

خیلی از آن ‌‌‌‌‌ها وابسته به موقعیت هستند مثلاً وقتی شما موفق به کشتن دشمنی قوی‌تر از خودتان شوید، شما را تقویت می‌کند. از طرف دیگر در این درخت با دامنه وسیعی از مهارت‌های مبارزه‌ای و مکمل طرف هستیم که شما و دستیارتان را قوی می‌کند.

ضمنا اگر به استفاده از شلیک‌های الکتریکی علاقه ‌‌‌‌‌مند هستید این درخت مختص شماست چرا که در شرایطی خاص و در برابر برخی دشمنان واقعا کارآمد عمل می ‌‌‌‌‌کند.
بازی Borderlands 3

• درخت Master

دستیاری که این درخت در اختیار شما قرار می‌دهد Guard Skag نام دارد که میزان آسیب‌‌‌رسانی اساسی FL4K را تقویت می‌کند. نکته اساسی در مورد این درخت این است که مکمل خوبی برای دو درخت قبلی است چرا که تعداد زیادی مهارت خنثی و مهم دارد که با امتیازات کم می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. مهارت‌های Ferocity و Persistence Hunter از آن جمله هستند. مهارت‌های He Bites و Psycho Head هم بسیار قوی هستند که با پیشرفت در این درخت در دسترستان قرار می‌گیرند.

اگر می‌خواهید کنترل بیشتری روی دستیارتان داشته باشید مهارت مبارزه‌ای انفجار گاما Gamma Burst را حتماً امتحان کنید چرا که کنترل بیشتری روی مکان دستیارتان خواهید داشت. همین‌‌‌طور مهارت‌های مکمل مهمی را در دسترستان قرار می‌دهد.

روی هم رفته چون در این کلاس دارای یک دستیار هستید که مقداری از ضربات را تحمل می‌کند، می‌توان این کلاس را کلاسی دوربرد و مناسب برای تک تیراندازی تیم دانست. اگر می‌خواهید هر تیری که به دشمنانتان می ‌‌‌‌‌زنید بیشترین آسیب را به آن‌ها وارد کند پیکربندی زیر مناسب شما خواهد بود.

از درخت Stalker

Jabber را به‌‌‌عنوان دستیارتان انتخاب کنید و خود را با Until you are Dead و Unblinking Eye تجهیز کنید و

• پنج امتیاز روی Furious Attack

• چهار امتیاز روی Eager to Impress

• پنج امتیاز روی Overclocked

• سه امتیاز روی Turn Tail and Run

• سه امتیاز روی The Fast and the Furryous

• پنج امتیاز روی Hidden Machine

• یک امتیاز روی The Power Inside

سپس از درخت Master

• سه امتیاز روی Persistence Hunter

• دو امتیاز روی Go for the Eyes

در انتها از درخت Hunter

• پنج امتیاز روی Interplanetary Stalker

• پنج امتیاز روی Ambush Predator

• دو امتیاز روی ۲ F4ng

بازی Borderlands 3

این کلاس یکی از جالب‌ترین موارد اضافه‌‌‌شده به بازی Borderlands 3 است و مکانیزم دستیار یا حیوان دست ‌‌‌‌‌آموز بازی مطمئنا بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت. این پیکربندی ترکیبی مفید از آسیب ‌‌‌‌‌رسانی شدید به دشمنان و زنده ماندن در میدان نبرد را برایتان به ارمغان می ‌‌‌‌‌آورد. مخصوصا برای بازیکن‌هایی  که این عنوان را تک نفره تجربه می ‌‌‌‌‌کنند کارآمد خواهد بود.

 بازی Borderlands 3
Telegram
 بازی Borderlands 3
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *