معماری
خانه / اخبار / تاریخ انتشاز بازی ها / بازی Diablo 4 معرفی شد

بازی Diablo 4 معرفی شد

بازی Diablo 4 شاید خیلی غافل‌گیر کننده نباشد چرا که قبلا وجود آن در اخباری غیر موثق اعلام شده بود. همین‌طور در گزارشی از وب‌سایت Kotako به درحال‌توسعه بودن نسخه جدیدی از Diablo اشاره شده بود. از همان اوایل مشخص بود که تصمیم شرکت بر این است که این نسخه از نظر طراحی‌های هنری به صورت جدی به ریشه‌های تاریکش بازگردد. امید طرفداران این عنوان بر این است که با یک بازی تاریک‌تر، پرخون‌تر و شیطانی‌تر روبه‌رو باشیم، مثل نسخه‌های دوم و اول بازی. طراحی‌های هنری از نقاشی‌های قرون‌وسطی الهام گرفته شده است و تریلر به نمایش درآمده در BlizzCon مانند نسخه‌های قبلی نمایشی جذاب پر از زد و خورد و خون‌ریزی داشت. همین‌طور در نمایش شاهد حضور Lilith بودیم، مادر Nephalem، که در واقع نشان از این دارد که با یک قهرمان زن مواجه خواهیم بود.

بازی Diablo 4

لوئیس باریگا (Luis Barriga)، کارگردان بازی در سخنرانی خود اشاره کرد که این بار اطراف مکان مقدس، مرکز مبارزه با شیاطین و خط مقدم جبهه است. در شهرهای دوست، می‌توان بازیکنان دیگر را ملاقات کرد و از طرف دیگر کاربر قادر خواهد بود در مناطقی از بازی به جنگ رودررو با دیگر بازیکن‌ها بپردازد. بلیزارد تصمیم دارد احساس ترس موجود در نسخه اول را با جست‌وجو برای اشیا و امتیازات در نسخه دوم در هم بیامیزد و سبک نبرد و مبارزه نسخه سوم را هم به عنوان چاشنی به آن بیفزاید.

در یک تریلر از گیم‌پلی بازی که به‌صورت جدا منتشر شد کلاس‌های موجود در Diablo 4 مشخص شد و به نظر سه کلاس جادوگر، کشیش و بربر را در بازی خواهیم داشت. نسخه سوم بازی که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد با سرورهای شلوغ و پردردسرش تجربه آزاردهنده‌ای برای عده‌ای از خریداران ایجاد کرد. جدای از آن مشکلاتی نظیر نامتعادل بودن بازی مشهود بود (مثلاً خانه مزایده در بازی که کاربران را تشویق به خرید سلاح‌های قوی‌تر با پول واقعی می‌کرد.) این امر اعتراض بسیاری از طرفداران را در پی داشت. البته با گذر زمان بلیزاد این مشکلات را حل کرد و با تعدادی به‌روزرسانی بازی را متعادل‌تر ساخت، خانه‌های مزایده را حذف کرد و بازی را بیش از پیش گسترش داد. روی هم رفته قسمت سوم بازی ۴۰ میلیون نسخه فروش داشته است و هنوز هم برای کنسول‌ها در دسترس است. سال پیش یک نسخه موبایل با نام Diablo Immortals منتشر شد که طرفداران را از ساخت نسخه چهارم ناامید کرد ولی حالا آن‌ها می‌توانند نفس راحتی بکشند و منتظر شاهکار جدید بلیزارد باشند. این بازی برای پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

بازی Diablo 4
Telegram
بازی Diablo 4
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *