معماری
خانه / نقد و بررسی تخصصی / ترین ها / بازی های برتر یوبیسافت بر اساس نمره Metacritic

بازی های برتر یوبیسافت بر اساس نمره Metacritic

در رده بندی بازی های برتر یوبیسافت میانگین نمرات عناوین اصلی در هر سری بررسی شده و بسته‌های الحاقی، DLCها وبازی‌های موبایل در نظر گرفته نشده است. همچنین، برای بازی‌هایی که نمرات متفاوت در کنسول‌های مختلف دارند، نمره بالاتر لحاظ شده است.

بازی های برتر یوبیسافت

۱۰- سری CSI با میانگین نمره ۶۱

بازی های برتر یوبیسافت

کمپانی Ubisoft در مجموع ۹ عنوان در سری CSI برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های اصلی منتشر کرده است. در مجموع، همه آن‌ها نمرات متوسطی داشته و بازخورد بدی نداشته‌اند. در این بین، بالاترین نمره متعلق به بازی CSI: Deadly Intent برای کنسول نینتندو با نمره غافلگیرکننده ۸۰ است.
با این حال، عناوین ضعیف‌تری هم در این سری به چشم می‌خورد. از جمله بازی CSI: Miami با نمره ۵۴، بازی CSI: NY با نمره ۵۳، و بازی CSI: Fatal Conspiracy با نمره ۴۷.

۹- سری Rocky با نمره ۷۱

بازی های برتر یوبیسافت

احتمالا بازی‌های Rocky را فراموش کرده باشید و یا حتی از وجود آن‌ها مطلع نباشید. آن‌ها بسیار قدیمی هستند و در زمان انتشار نیز بازی‌های خیلی خوبی نبودند. اولین بازی Rocky در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و بازخوردهای متوسط تا نسبتا خوبی داشت. بالاترین نمره آن ۷۴ روی کنسول‌های Xbox، PS2 و GameCube بود.
فروش بازی در حدی بود که Ubisoft دنباله‌ای با نام بازی Rocky Legends در سال ۲۰۰۴ منتشر کرد. اما این بازی نمرات ضعیف‌تری کسب کرد و بالاترین نمره آن ۶۷ روی کنسول Xbox بود. این آخرین عنوان در سری Rocky بود.

۸- سری Ghost Recon با نمره ۷۳

بازی های برتر یوبیسافت

بازی‌‎های متعددی برای سری Ghost Recon از اولین عنوان آن در سال ۲۰۰۱ منتشر شده است. میانگین عناوین اصلی این سری، نمره متوسط ۷۳ است.
این میانگین توسط دو عنوان ضعیف این سری پایین آمده است. بازی Ghost Recon Predator برای کنسول PSP با نمره ۵۴ و بازی Tom Clancy’s Ghost Recon برای کنسول Wii با نمره ۴۶ بدترین بازی‌های این سری هستند. غیر از این دو بازی، بیشتر بازی‌های این سری نمراتی بالاتر از ۸۰ دارند. به جز دو بازی نسبتا ضعیف Wildlands و Breakpoint که نمرات ۷۶ و ۶۲ کسب کرده‌اند.

۷- سری Rainbow Six با نمره ۷۸

بازی های برتر یوبیسافت

سری Rainbow Six خلاف تصور بسیاری، میانگین نمرات پایینی در metacritic دارد. این میانگین به خاطر عناوینی همچون Rogue Spear با نمره ۷۶، Lockdown با نمره ۷۴، Critical Hour با نمره ۵۴ و بازی Rainbow Six Siege با نمره ۷۹ پایین آمده است. لازم به ذکر است که بازخوردها از بازی Rainbow Six Siege به مرور زمان بهتر شده و نمرات این عنوان کمی غیر منطقی است.
این سری نمرات بالایی نیز توسط اولین بازی Rainbow Six با نمره ۸۵ و بازی Rainbow Six: Vegas با نمره ۸۸ کسب کرده است.

۶- سری Far Cry با نمره ۷۹

بازی های برتر یوبیسافت

شاید فکر کنید میانگین نمرات این سری باید بیشتر از این باشد. باید به یاد داشت که عناوین ضعیف سری Farcry کم نبودند، هرچند معدود بازی‌های خوب این سری از بهترین بازی‌های Ubisoft هستند.
بهترین بازی این سری بازی Far Cry 3 با نمره بسیار خوب ۹۱ است. سه بازی New Dawn، Primal، و Evoloution به ترتیب نمرات متوسط ۷۵، ۷۷ و ۷۸ را کسب کرده و بازی Far Cry Vengeance با نمره افتضاح ۳۸ بدترین بازی این سری است. بازی Far Cry 3 به تنهایی باعث محبوبیت این سری بوده و Ubisoft همچنان به دنبال دست‌یابی دوباره به موفقیت این بازی است.

۵- سری Assassin’s Creed با نمره ۸۳

بازی های برتر یوبیسافت

سری‌های کمی فراز و نشیب بازی‌های Assassin’s Creed را تجربه کرده‌اند. برخی بازی‌های این سری مانند بازی Assassin’s Creed II با نمره عالی ۹۱ (بهترین بازی این سری به دید اکثر طرفداران و منتقدین) تحسین فراوان منتقدین را کسب کرده‌اند. بازی‌های Brotherhood با نمره ۹۰ و Black Flag با نمره ۸۸ نیز از بهترین عناوین این سری هستند.
اما نمی‌توان عملکرد ضعیف این سری در سال‌های اخیر را انکار کرد. بازی‌های Rogue، Unity و Syndicate با نمرات ۷۴، ۷۲ و ۷۸ از عناوین نسبتا ضعیف سال‌های اخیر بوده‌اند. قطعا سری Assassin’s Creed از پرطرفدارترین‌های کمپانیUbisoft بوده، اما بهترین سری آن نیست.

۴- سری Brothers in Arms با نمره ۸۴

بازی های برتر یوبیسافت

متاسفانه بیشتر بازیکنان سری Brothers in Arms را فراموش کرده‌‎اند. این بازی‌های شوتر اول شخص در بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ منتشر شدند. اولین بازی این سری، بازی Road to Hill 30، بدون شک بهترین عنوان سری با نمره ۸۸ برای کنسول Xbox است. دنباله آن، بازی Earned in Blood، نمره ۸۵ را کسب کرده و سومین و آخرین بازی این سه‌گانه، بازی Hell’s Highway ضعیف‌تر ظاهر شده و نمره ۷۹ را کسب کرد.
با وجود ضعف بازی سوم، دو بازی اول سری Brother in Arms از بهترین نمونه‌ها در ژانر خود هستند.

۳- سری Prince of Persia با نمره ۸۴

بازی های برتر یوبیسافت

سری Prince of Persia نمونه خوبی از بازی‌هاییست که به مرور زمان در کیفیت و محبوبیت افت کرده‌اند. بازی The Sands of Time در سال ۲۰۰۳ با کسب نمره فوق‌العاده ۹۲ مورد تحسین همگان قرار گرفت. اما متاسفانه این سری هرگز نتوانست موفقیت بازی اول را تکرار کند. بازی Warrior Within افت نسبتا شدیدی داشت و نمره ۸۳ را کسب کرد.
با انتشار بازی The Two Thrones و کسب نمره ۸۶ اوضاع کمی بهتر شد اما در نهایت بازی The Forgotten Sands با افت مجدد نمره ۷۷ برای کنسول Wii را کسب کرد.

۲- سری Splinter Cell با نمره ۸۵

بازی های برتر یوبیسافت

بازی‌های اولیه سری Splinter Cell، به خصوص سه بازی اول، تکرار نشدنی بودند. کمپانی Ubisoft یکی از بهترین سری‌های خود را با نمرات بالای ۹۰ منتشر کرده بود.
هر دو بازی Splinter Cell و Pandora نمره ۹۳ برای Xbox کسب کردند، در حالی که بازی Choas Theory نمره باورنکردنی ۹۴ را گرفت. متاسفانه بازی ناامیدکننده Essentials که با نمره بسیار ضعیف ۵۸ برای PSP منتشر شد، پایان دوران طلایی این سری را رقم زد. با این که بازی‌های منتشر شده بعد از بازی Essentials نمره کمتر از ۸۰ نگرفتند، دیگر به نمرات بالای ۹۰ دست پیدا نکردند. بازی Double Agent با کسب نمره ۸۹ از بهترین بازی‌هاس اخیر سری بود.

۱- سری Rayman با نمره ۸۸

بازی های برتر یوبیسافت

سری Rayman یکی از قدیمی‌ترین و تحسین‌شده‌ترین سری‌های کمپانی Ubisoft است. تا به حال پنج بازی اصلی در این سری منتشر شده و همگی تحسین منتقدان را برانگیخته‌اند. بازی Rayman با نمره ۸۴، بازی The Great Escape با نمره ۹۰، بازی Hoodlum Havoc با نمره ۸۳، بازی Origins با نمره ۹۲ و بازی Legends با نمره ۹۲ رکورد قابل توجهی برای این سری ثبت کرده‌اند.
سه بازی از این پنج عنوان نمرات بالای ۹۰ کسب کرده، و ضعیف‌ترین بازی سری نیز نمره قابل قبول ۸۳ را دارد. شاید باورش سخت باشد، اما حداقل به دید منتقدان، سری Rayman بهترین دستاورد کمپانی Ubisoft بوده است.

بازی های برتر یوبیسافت
Telegram
بازی های برتر یوبیسافت
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.