معماری
خانه / پلی استیشن 5 / بازی انحصاری Godfall اکثر ویژگی های کنترلر پلی استیشن ۵ را به نمایش می گذارد

بازی انحصاری Godfall اکثر ویژگی های کنترلر پلی استیشن ۵ را به نمایش می گذارد

در ابتدای ماه جاری و در TGA 2019 استودیو‌های Counterplay Games و Gearbox بازی جدیدی را به‌نام Godfall معرفی کردند که قرار است در سبک لوتر اسلشر باشد و اکثر ویژگی های کنترلر پلی استیشن ۵ را به نمایش می گذارد. همچنین اعلام شده که این بازی قرار است یکی از عناوینی باشد که در زمان عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.

ویژگی های کنترلر پلی استیشن 5

از زمان معرفی این عنوان، استودیو سازنده بازی در طی مصاحبه‌های مختلف سعی دارد تا قدرت کنسول نسل نهمی سونی را برای رسانه‌ها آشکار کند، در همین راستا رییس هیئت مدیره استودیو کانترپلی، کیت لی (Keith Lee) در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که نه‌تنها کنسول پلی‌استیشن ۵ یک تلکنولوژی فوق پیشرفته و قدرتمند محسوب می‌شود بلکه کنترلر این کنسول نیز از قابلیت‌ها و ویژگی‌های نوآورانه زیادی بهره می‌برد.

در ادامه ایشان از قدرت کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز دوباره صحبت‌هایی را به میان آوردند: « حافظه فوق‌ قدرتمند SSD این کنسول، این اجازه را به ما می‌دهد تا با دقت و جزییات بیشتری روی طراحی بافت‌ها و جلوه‌های بصری هرکدام از اشیا دنیای بازی متمرکز شویم، و همچنین این حافظه باعث شده است تا مدت زمان مورد نیاز برای آماده سازی مراحل، تغییرات عظیمی بکند و کاهش یابد. اما با توجه به سبک بازی ما و این موضوع که بازیکنان در این بازی بیشتر اوقات در جنگل و مناطق طبیعی به‌سر می‌برند، ویژگی های کنترلر پلی استیشن ۵ توانسته است بیشترین میزان ارتباط را میان بازیکنان و جهان بازی برقرار کند. زیرا این کنترلر قابلیت موتورهای لرزشی هوشمند و مقاومت دکمه‌های نشانه‌گیری را دارد که باعث می‌شود بازیکنان در بازی با انجام هر عمل خاصی حسی متفاوت در دستان خود داشته باشند.

بر اساس گفته‌ها خانم لی، موتورهای لرزشی هوشمند توانسته‌اند جای موتورهای لرزاننده قدیمی را در کنترلر کنسول پلی‌استیشن بگیرند، و همین موضوع باعث شده تا این کنترلر نسبت به DualShock 4 تغییرات مثبت شگرفی داشته باشد، مخصوصا در مبارزات و لحظات تاثیرگذار که ذهن بازیکن درحال ارتباط با بازی است. همچنین این تکنولوژی‌های پیشرفته باعث شده است که حتی بازیکنان در هنگام کشیدن زه کمان مقاومت زیادی را در بخش دکمه‌های نشانه‌گیر احساس کنند و همچنین در حین راه رفتن روی سطوح مختلف بتوانند لرزشی مناسب با آن سطوح را حس کنند که نسبت به کنترلرهای قدیمی مانند دوال شاک ۴ یک انقلاب در زمینه فناوری محسوب می‌شود.

بازی Godfall یک عنوان در زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ محسوب می‌شود و انتظار می‌رود که این بازی در تعطیلات سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود.

ویژگی های کنترلر پلی استیشن 5
Telegram
ویژگی های کنترلر پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *