معماری
خانه / کامپیوتر و سخت افزار / ایسوس از ماوس جدید سری Republic of Gamers رونمایی کرد

ایسوس از ماوس جدید سری Republic of Gamers رونمایی کرد

شرکت ایسوس (Asus) اقدام به معرفی ماوس جدید سری Republic of Gamers کرده است. نکته‌ی قابل توجه در مورد این ماوس، قرار گرفتن یک جوی‌استیک در بدنه‌ی آن است.

ماوس جدید سری Republic of Gamers

این اولین باری نیست که یک ماوس مخصوص بازی اقدام به استفاده از یک جوی‌استیک می‌کند. پیش از این ماوس Lexip PU94 این کار را انجام داده بود، اما با موفقیت زیادی همراه نبود و به نظر می‌رسد ماوس ایسوس از طراحی برتری برخوردار باشد. این ماوس قرار است ROG Chakram نام داشته باشد. ROG Chakram یک ماوس بی‌سیم است که از استاندارد Qi پشتیبانی می‌کند. با استفاده از فناوری RF یا بلوتوث می‌توانید این ماوس را به رایانه‌ی خود وصل کنید، هر چند ایسوس توصیه کرده تا از RF استفاده کنید تا شاهد لگ کمتری باشد.

جوی‌استیک درونی شاید جالب‌ترین نکته‌ی ROG Chakram باشد، اما این ماوس ویژگی‌های دیگری هم دارد. به عنوان مثال کلیک‌های چپ و راست این ماوس هر دو از دکمه‌های Omron استفاده می‌کنند و می‌توانید آن‌ها را به سادگی جدا کنید. ایسوس در این باره گفته است:

    عوض کردن دکمه‌های این ماوس تنها چند ثانیه زمان می‌برد. برای همین عوض کردن آن‌ها در صورت خراب شدن دکمه‌ها یا قرار دادن دکمه‌هایی سفت‌تر یا نرم‌تر به سادگی هر چه تمام‌تر انجام می‌شود.

سنسور اپتیکال این ماوس از ۱۰۰ تا ۱۶۰۰۰ واحد dpi قابل تغییر است، شتابی معادل ۴۰g دارد و حداکثر سرعت آن ۴۰۰ IPS است. جوی‌استیک آن در هر دو حالت آنالوگ و دیجیتال قابل استفاده است. در حالت آنالوگ، این جوی‌استیک درست مانند یک جوی‌استیک معمولی رفتار می‌کند. ایسوس گفته این جوی‌استیک مناسب شبیه‌سازهای پرواز و بازی‌های مسابقه‌ای است. در حالت دیجیتال که ایسوس آن را مناسب بازی‌های شوتر می‌داند، این جوی‌استیک یک جوی‌استیک قابل برنامه‌ریزی با چهار جهت بالا، پایین، چپ و راست می‌شود.

این جوی‌استیک در هر دو طرف ماوس وجود دارد و یکی از دیگری کوتاه‌تر است تا بازی‌باز مطابق دلخواه خود با یکی از آن‌ها کار کند. همانند کلیک‌ها، می‌توانید به سادگی این جوی‌استیک‌ها را نیز جدا کنید تا به یک ماوس کلاسیک برسید. به نظر ماوس جالبی است، هر چند قیمت آن ممکن است آن را به یک محصول لوکس تبدیل کند. ایسوس می‌گوید که ROG Chakram قرار است با قیمتی ۱۵۰ دلاری به بازار عرضه شود.

ماوس جدید سری Republic of Gamers
Telegram
ماوس جدید سری Republic of Gamers
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *