معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / آمار مالی فروشگاه اپیک گیمز در سال ۲۰۱۹

آمار مالی فروشگاه اپیک گیمز در سال ۲۰۱۹

فروشگاه اپیک گیمز توانست در سال اخیر خود را به عنوان یک رقیب جدی استیم ثابت کند. برخی آمار مالی فروشگاه اپیک گیمز در سال ۲۰۱۹ منتشر شد که قسمت‌های مختلف عملکرد مالی این فروشگاه را برملا کرد.

آمار مالی فروشگاه اپیک گیمز در سال 2019

این فروشگاه در سال ۲۰۱۹ توانست ۱۰۸ میلیون مشتری به خود جذب کند که این ۱۰۸ میلیون در مجموع ۶۸۰ میلیون خرج خرید بازی کرده‌اند. ۲۵۱ میلیون دلار از این رقم، صرف بازی‌های Third-Party و بسته‌های الحاقی شده است که یعنی سهم اصلی مختص به بازی Fortnite است. جالب‌تر اینجاست که این ۲۵۱ میلیون دلار، ورای سهم فروشگاه اپیک گیمز بوده است و در واقع این بازی‌سازان بوده‌اند که ۲۵۱ میلیون دلار از طریق فروشگاه اپیک گیمز در سال ۲۰۱۹ درآمد داشته‌اند.

اپیک رده‌بندی دقیق بهترین بازی‌ها از نظر فروش را منتشر نکرد، هر چند اعلام کرد که بازی‌های World War Z، Borderlands 3، The Division 2، Control، Metro Exodus، The Outer Worlds، Dauntless، Satisfactory و Untitled Goose Game جز بهترین‌ها بوده‌اند.

اپیک ۷۳ بازی رایگان در سال ۲۰۱۹ عرضه کرد که در مجموع ۲۰۰ میلیون نسخه از این بازی‌ها توسط بازی‌بازان خریداری شد. اپیک اعلام کرده است که برنامه‌ی عرضه‌ی یک بازی رایگان به صورت هفتگی در سال ۲۰۲۰ هم ادامه خواهد داشت. رئیس کل اپیک، آقای تیم سوئینی (Tim Sweeney) اعلام کرد که اپیک قصد تغییر سیاست‌هایش جهت جذب مشتری را ندارد و اینکه فروش بازی‌های Third-Party در این فروشگاه، ۶۰ درصد بیش از حد پیش‌بینی شده بوده است:

درآمد بازی‌های Third-Party از طریق فروشگاه اپیک گیمز، چیزی حدود ۶۰ درصد بیشتر از پیش‌بینی‌های اولیه‌ی ما است. همچنین سرعتی که بازی‌بازان از بازی‌های رایگان ما استقبال کردند، بسیار بیش از حد انتظار ما بود.

استیو الیسیون (Steve Allison)، مدیر برنامه‌های فروشگاه اپیک گیمز، اعلام کرد که ۹۰ درصد بازی‌های جدید در این فروشگاه انحصار این فروشگاه هستند. علی‌رغم این رقم، این شرکت قصد ندارد تا این رقم را کاهش دهد. در واقع، الیسون می‌گوید که ۹۰ درصد درآمد بازی‌های Third-Party در سال ۲۰۱۹ را انحصاری‌های اپیک تشکیل داده‌اند. وی گفت:

    بازی‌های انحصاری، آن هم وقتی سال ۲۰۱۹ را به گونه‌ای آغاز می‌کنید که ۹۰ درصد بازار توسط رقیب مستقیم‌تان تصاحب شده، بسیار حیاتی هستند. کسب بازی‌های انحصاری به این معنا است که می‌توانیم سرمایه‌ی بیشتری را خرج بازار کنیم، بازی‌های رایگان بیشتری به کاربرها ارائه دهیم و مشتری‌های بیشتری جذب کنیم.

نظر شما چیست؟ آیا اپیک گیمز می‌تواند استیم را وادار به تقسیم مساوی بازار کند؟

آمار مالی فروشگاه اپیک گیمز در سال 2019
Telegram
آمار مالی فروشگاه اپیک گیمز در سال 2019
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *