معماری
خانه / آموزش ها / اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

موفقیت‌های پیش‌بینی نشده بازی Call of Duty Mobile بعد از انتشار این بازی باعث شده است تا شرکت اکتیویژن پشتیبانی‌های خود از این بازی را بیش از حد پیش‌بینی شده افزایش دهد. بروزرسانی اخیر این بازی که با تاخیر در تاریخ ۲۲ نوامبر عرضه شد، بخش‌ها و امکانات جدیدی را مانند حالت زامبی و هم‌چنین امکان اتصال کنترلرهای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان را به این بازی فراهم کرد. که درادامه به اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile میپردازیم.
اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

معمولا چندین مشکل شناخته شده در اتصال کنترلرهای بازی به پلتفرم‌ گوشی‌های همراه مخصوصا سیستم عامل اندروید وجود دارد. اگرچه که این مشکلات معمولا به خود اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌های اندرویدی نسبت داده می‌شود، اما می‌توان با آموزش قدم به قدم این مطلب از این پیامدها جلوگیری کرد. در ادامه مطلب ما روش صحیح اتصال کنترلرهای کنسول‌های نسل هشتمی به گوشی‌های با سیستم عامل اندروید و IOS آموزش خواهیم داد.

اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

استفاده از کنترلرهای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان در سیستم عامل IOS

مراحل اتصال یک کنترلر بازی به دستگاه‌هایی که از سیستم عامل IOS بهره می‌برند، بسیار آسان است. در ابتدا، نرم افزار IOS 11 یا نسخه‌های جدیدتر این برنامه می‌بایست روی دستگاه شما نصب باشد تا این عملیات صورت بگیرد. سپس با بازکردن Setting در دستگاه‌های خود، به بخش بلوتوث (Bluetooth) بروید، و بلوتوث دستگاه را روشن کنید. در همان لحظه که این عمل صورت می‌گیرد گوشی شما شروع به جست و جو برای کنترلرهای مورد نظرتان می‌کند.

برای پیدا شدن کنترلر پلی‌استیشن ۴ در صفحه جست و جو، باید دکمه‌های PS و Share را هم‌زمان نگه‌دارید تا زمانی‌که چراغ‌ جلوی کنترلر شما شروع به چشمک زدن بکند.

برای اتصال کنترلر ایکس باکس وان نیز شما می‌توانید دکمه‌های Xbox و Sync را هم‌زمان فشار دهید و نگه‌دارید. سپس قادر خواهید بود تا کنترلر مورد نظر خودتان را در صفحه جست و جو دستگاه‌های بلوتوثی مشاهده کنید و سپس روی Connect را انتخاب کنید.

بعد از اینکه این مراحل طی شد می‌توانید بازی Call of Duty Mobile را در گوشی‌های خود باز کنید، و در بازی گزینه Settings را پیدا کرده و فشار دهید سپس به گزینه Controller بروید و مطمئن شوید که گزینه Controller Support فعال است، در این صورت شما کاملا آماده تجربه این بازی به‌وسیله کنترلرهای مورد علاقه‌تان خواهید بود. هم‌چنین در تنظیمات این بازی قادر خواهید بود که کنترلرهای خود را مانند کنسول‌های بازی شخصی سازی کنید، مانند میزان حساسیت جوی استیک‌ها و برنامه ریزی دکمه‌ها که همگی در این بازی قابل انجام هستند.
اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

استفاده از کنترلرهای پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان در اندروید

می‌توان گفت که اتصال یک کنترلر به سیستم عامل اندروید شباهت‌های زیادی به سیستم عامل IOS دارد. در بخش Setting به گزینه Bluetooth بروید و Pair New Device را فشار دهید. و مانند روش قبلی مطمئن شوید که کنترلر شما در حالت چشمک‌زن و قابل جست و جو باشد.

زمانی‌که متصل شدید، بازی Call of Duty Mobile را اجرا کنید، گزینه Setting را فشار دهید و مطمئن شوید که گزینه Controller Support فعال باشد، درست مانند همان روشی که در سیستم عامل IOS بیان شد.

در زمان نوشتن این مطلب، مشکلات به‌مراتب بیشتری در زمینه اتصال کنترلرها به سیستم عامل اندروید وجود دارد، مانند کار نکردن جوی استیک سمت راست که اغلب در دستگاه‌های اندرویدی دیده می‌شود. این مشکلات ریشه‌ای هستند و ربطی به کنترلر شما ندارند بلکه مشکل اصلی از سمت اپلیکیشن بازی Call of Duty Mobile است.

قابل ذکر است که در هنگام بازی Call of Duty Mobile اگر شما در حال تجربه این بازی به‌وسیله یک کنترلر هستید، تنها در مقابل حریفانی قرار خواهید گرفت که مانند شما در حال استفاده از کنترلر هستند، تا این اطمینان حاصل شود که تمامی بازیکنان به‌صورت برابر در حال تجربه این بازی درگیر کننده هستند.

اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile
Telegram

اموزش استفاده از کنترلر در بازی Call of Duty Mobile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.