معماری
خانه / اخبار بازی / پرفروش ترین / امار فروش کنسول نینتندو سوئیچ از ۵۵ میلیون واحد عبور کرد

امار فروش کنسول نینتندو سوئیچ از ۵۵ میلیون واحد عبور کرد

نینتندو به تازگی امار فروش کنسول نینتندو سوئیچ را منتشر کرده است. طبق این آمار، جدیدترین کنسول نینتندو از مرز ۵۵ میلیون واحد فروش عبور کرده است و جایگاه خود را به عنوان دومین کنسول پرفروش این نسل تثبیت کرده است.

امار فروش کنسول نینتندو سوئیچ

به عنوان بخشی از آخرین گزارشات مالی این سال، نینتندو اعلام کرده است که کنسول سوئیچ توانسته با فروش ۳٫۲۹ میلیون واحد در سه ماهه‌ی آخر، به مجموع فروش ۵۵٫۷۷ میلیون واحدی برسد. در حال حاضر سوئیچ سومین کنسول خانگی پرفروش نینتندو حساب می‌شود و پشت سر NES با ۶۱ میلیون واحد فروش و Wii با ۱۰۱ میلیون واحد فروش قرار می‌گیرد. با این روند سوئیچ بدون شک از NES عبور خواهد کرد.

با وجود آمار تحسین برانگیز سوئیچ تا به اینجا، نینتندو در پیش‌بینی آمار فروش سال مالی آینده، کمی محتاطانه عمل کرده است. سال مالی جدید که در مارس ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید، به اندازه‌ی امسال بازی انحصاری با کیفیت نخواهد داشت که همین مهم باعث شده تا نینتندو در مورد عملکرد مشابه سوئیچ شک داشته باشد.

برای مثال نینتندو تا کنون نتوانسته است که تاریخ عرضه‌ی دقیقی برای Metroid Prime 4، Bayonetta 3 یا حتی دنباله‌ی The Legend of Zelda: Breath of the Wild مشخص کند که طبعا آن‌ها را در سال مالی ۲۰۲۱ قرار نمی‌دهد. البته بخش دیگر هم به شرایط کنونی جهان و شیوع ویروس کرونا مربوط است. هر چند خانه‌نشینی بسیاری، باعث افزایش تقاضا شده است، اما همزمان نینتندو در مورد توانایی‌های خود در زمینه‌ی برطرف ساختن این تقاضا، چندان مطمئن نیست.

در حقیقت نینتندو انتظار دارد که در سال مالی ۲۰۲۱، ۱۹ میلیون واحد نینتندو سوئیچ بفروشد که ۲ میلیون واحد کم‌تر از فروش امسال است. در زمینه‌ی نرم‌افزار هم نینتندو انتظار دارد که ۱۴۸ میلیون نسخه از بازی‌های مختلف سوئیچ به فروش برسد که باز هم چیزی حدود ۳۰ میلیون نسخه کم‌تر از امسال است.

نینتندو همچنین امروز آمار جدیدی را از Animal Crossing: New Horizons، موفق‌ترین بازی سوئیچ، منتشر کرد و خبر داد که این بازی توانسته تنها در ۱۱ روز اول، به بیش از ۱۱ میلیون نسخه فروش دست یابد.

امار فروش کنسول نینتندو سوئیچ
Telegram
امار فروش کنسول نینتندو سوئیچ
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *