معماری
خانه / پلی استیشن 5 / از رابط کاربری پلی استیشن ۵ به زودی رونمایی می‌شود

از رابط کاربری پلی استیشن ۵ به زودی رونمایی می‌شود

طراح رابط کاربری پلی استیشن ۵ به تغییرات بزرگ رابط کاربری کنسول نسل نهمی سونی اشاره می‌کند.

رابط کاربری پلی استیشن 5

طی رویداد آینده گیمینگ سونی غیر از رونمایی از شکل ظاهری پلی استیشن ۵ از عناوین بزرگی مانند Horizon: Forbidden West، Project Athia و Ratchet and Clank: Rift Apart نیز رونمایی شد. سونی در کنار معرفی کنسول، نسخه‌ی Digital Edition آن را هم برای افرادی که علاقه‌ای به استفاده از نسخه‌های فیزیکی ندارند، ارائه کرد. حال سوال این است که چه زمانی موفق می‌شویم رابط کاربری و سیستم عامل این کنسول را ببینیم. به زبان ساده‌تر، چه زمانی می‌توانیم کنسول را در حال استفاده را، مستقیماٌ مشاهده کنیم؟

مت مک لارین ( Matt MacLaurin)، کسی که وظیفه‌ی طراحی رابط‌های کاربری پلی‌ استیشن ۵ را بر عهده داشته است، ادعا می‌کند که به زودی این اتفاق خواهد افتاد. او همچنین مژده‌ی پیشرفت شدید نسبت به سیستم عامل پلی‌استیشن ۴ را، به کاربران سونی داد. وی در شبکه اجتماعی لینکدین، در پاسخ به سوالی اشاره داشت که:

تیم من وظیفه طراحی رابط کاربری را دارند، نه خود کنسول. همگی شما به زودی نتیجه کارمان را خواهید دید. سیستم عامل مقداری عملگراتر است، ولی %۱۰۰ بهتر و روان‌تر از پلی استیشن ۴ و بدون مشکلات قبلی آن است؛ در عین حال، موارد تازه‌ای را هم شامل می‌شود.

به نظر می‌آید که سیستم عامل پلی استیشن ۵ “اولا اصولی است” اما شامل تغییرات بزرگی نیز می‌شود.

بابت چیزی که برای نشان دادن به شما دارم، خیلی هیجان زده‌ام؛ پیکسل‌های کمی از نسل پلی استیشن ۴ مانده است! با توجه به قدرت این سیستم، تمام اهداف مورد نظرمان برای کل سیستم عامل در چند میلی ثانیه پردازش شده و به مخاطب ارائه می‌شود.

در حال حاضر، قرار بر این است که پلی استیشن ۵ در فصل تعطیلات ۲۰۲۰، به همراه چند عنوان اختصاصی، . در عین حال، رئیس کمپانی سونی قول معرفی بازی‌های خیلی بیشتری را داده است که هم‌اکنون در حال ساخت هستند، پس هنوز امید خود را برای ریبوت Silent Hill از دست ندهید.

رابط کاربری پلی استیشن 5
Telegram
رابط کاربری پلی استیشن 5
Instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *