معماری
خانه / اخبار / اخبار گوناگون / آمازون خاورمیانه را هدف قرار داده است

آمازون خاورمیانه را هدف قرار داده است

آمازون که یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های آنلاین دنیا به حساب می‌آید در منطقه‌ی خاورمیانه فعالیت ندارد. حالا شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که این شرکت می‌خواهد با خرید سایت Souq.com به شکل جدی وارد بازار این منطقه شود. براساس گزارش منتشر شده در سایت Bloomberg «جف بزوس» (Jeff Bezos) مدیرعامل سایت آمازون نزدیک به ۱ میلیارد دلار در منطقه‌ی خاورمیانه سرمایه‌گذاری کرده تا بتواند بازار فروش اینترنتی کشورهای مصر، عربستان و امارات را در اختیار داشته باشد.

    آمازون یک میلیارد دلار برای فعالیت در منطقه‌ی خاورمیانه سرمایه گذاری کرده است.

در گزارش‌های دیگر به این موضوع اشاره شده که آمازون سعی دارد یک سیستم پرداخت جدید برای منطقه‌ خاورمیانه به وجود بیاورد تا مردم بدون داشتن کارت‌های اعتباری مانند ویزا و مستر کارت هم بتوانند از این فروشگاه خریداری کنند.

حالا باید ببینیم سیستم حمل  و نقل این شرکت در خاورمیانه به چه صورت عمل می‌کند. آیا فروش اینترنتی این سایت تنها مربوط به کشورهای مصر، عربستان و امارات می‌شود یا سفارش‌های آن به کشورهای دیگر هم ارسال خواهد شد.

آمازون
آمازون

البته هنوز قرار داد خرید سایت Souq توسط Amazon به مرحله نهایی نرسیده و فعلا مسئولان این دو شرکت درباره‌ی چنین موضوعی صحبت نکرده‌اند. سایت Souq بیش از ۱٫۵ میلیون محصول را به صورت آنلاین در کشورهای امارات، مصر و عربستان به فروش می‌رساند.

منبع: Bloomberg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *